Türk Kızılay-Bebek Bohçası Bağışı

Türk Kızılay-Bebek Bohçası Bağışı

27 Ocak 2023 0 Yazar: Burcu Öğünlü

Hilal-i Ahmer’den Kızılay’a bir iyilik geleneği olarak süregelen Bebek bohçası, bağışlarınız sayesinde bugün de gönüllerde kalıcı izler bırakıyor.
Yeni doğan bebeklerin ve annelerinin öncelikli hijyen, giyim eşyası vb. temel ihtiyaçlarının karşılanması hususunda, hayırseverlerin bağışları ile hazırlanan bebek bohçalarıTürk Kızılay şubeleri tarafından, bebek sahibi olan yardıma muhtaç ailelere ulaştırılmaktadır. Ayrıca doğum sonrasında ailelere bebek bakımı ile ilgili bilgiler de verilmektedir. Ayrıca doğum sonrasında anne ve bebeğin ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla yeni doğan bebek 12 aylık olana kadar nakdi yardım yapılabilmektedir.

SEVGİ yazıp 2868’e göndererek (15₺), ihtiyaç sahibi anne ve yeni doğan bebeğine yardımda bulunabilirsiniz.

Bebek Bohçası” yardıma muhtaç bir annenin ve yeni doğan bebeğin ihtiyaçlarını karşılamak için aşağıda belirtilen temel malzemelerden oluşmakla birlikte anne ve bebeğin değişen ihtiyaçlarına göre çeşitlilik gösterebilmektedir.

Bebek Bohçası İçeriği
 1 Bebek Bezi  8 Çanta
 2 Islak Mendil  9 Ateş Ölçer
 3 Şampuan 10 Hastane Çıkış Seti
 4 Pişik Kremi 11 Bebek Battaniyesi
 5 Sabun 12 Gecelik
 6 Bebek Yağı/Losyonu 13 HijyenikPed
 7 Pamuk

 

Türk Kızılay sitesinden alıntıdır .

Bağış ile ilgili tüm bilgilere Kızılay’ın sitesinden ulaşabilirsiniz. Çok güzel bir proje gerçekten. Yardım yapmak isteyenler ,Ramazan geliyor fitresini vermek isteyenler illa ki olacaktır. Eğer sizler için de uygunsa belki düşünmek istersiniz. Ayrıntıları mutlak siteden okuyun.

17