Netflix-THE CROWN Dizi Yorumu

Netflix-THE CROWN Dizi Yorumu

24 Ocak 2023 0 Yazar: Burcu Öğünlü

Kraliçe 2. Elizabeth, Diana ,Charles ve daha fazlası…İşte hepsini ayrıntılı bir şekilde izleyebileceğiniz değişik, farklı ve hayretler içinde kalacağınız bir dizi. Karakterlerin özenle seçilmesi bu kadar benzerliklerin olması da müthişti gerçekten.

En İyi Drama dalında Emmy ve Altın Küre sahibi olan dizi Olivia Colman, Claire Foy gibi oyuncularına da Emmy kazandıran bu dizi gerçekten mükemmel. Gerçek olaylardan esinlenen bu kurgusal dizi, hem Kraliçe 2. Elizabeth’in öyküsünü hem de onun saltanatını biçimlendiren siyasi ve kişisel olayları ekrana taşıyor. Netflix sitesinden alıntıdır .

Şuan 5 sezon olarak sizlerin izlemesini bekleyen dizi 10 ar bölümden ve yaklaşık 55 er dakikadan oluşuyor. Diziyi izleyip izlememe konusunda aslında biraz ilk günlerde tedirginlik yaşamadım değil. İzleyenlerin ikiye ayrıldığı konusunda çok duyumlarım olmuştu ve acaba ben nasıl olurum diye düşünmeden edemedim ama karar verdim izlemeye ve ilk bölüm ile başladım izlemeye. İlk bölüm biraz benim için zor olsa da ikinci bölüm sonrasında tamam dedim ve izlemeye devam ettim. Emma Corrin harika bir gençlik evresini anlatmış, mükemmeldi. Çok iyi bir oyuncu, gençlik dönemini o kadar güzel bizlere yansıttı ki ben kadına bayıldım gerçekten. 5 sezonunda hep bu şekilde ilerleyeceğini düşünmüştüm ama yaşlılık döneminde şok oldum işte o an biraz diziden soğumadım değil ama ona da 2 bölüm sonra alıştım.

Mutlaka izlenmesi gereken dizilerden biri olmuş gerçekten .İkiye bölünen insanlardan biri de ben oldum sanırım. O zamanlarda yaşanan olayların gerçekten nasıl olabilir böyle diye düşüne düşüne bazen de nefret ederek 5 sezonu izledim. Diana’ya yapılanlar, Charles’ın saygısız hareketleri, kendini çok yüksekte görmesi, kadınlara değersiz davranılması, bazı kişilerin gözden çıkarılmış olması ve bunun geçmişten geleceğe kadar bu şekilde devam etmesi. İşte hepsi bana maalesef çok farklı ve kötü geldi.

6. sezon bakalım ne zaman gelecek diye bekliyorum. Şuan öyle bir yerde bitti ki merak içindeyim. O arada çıkan diğer belgeselleri de merak etmiyor değilim ama biraz daha beklemem gerekiyor sanırım seriyi bozmamak için. Sizlere de tavsiye ediyorum eğer merak ediyorsanız ilk birkaç bölümü izleyin sonrasına bakarsınız.

İyi seyirler herkese.