Netflix -WEDNESDAY Dizi Yorumu

Netflix -WEDNESDAY Dizi Yorumu

10 Ocak 2023 0 Yazar: Burcu Öğünlü

Wednesday , eskilerin Adams Ailesi ve günümüze nasıl geliyorlar…

Güzel bir dizi, heyecan, farklı bir aile, farklı çocuklar, ve daha fazlası bu dizi içerisinde bulunuyor. Çok eskilerde Adams ailesi vardı , izlerdik gülerdik, korkardık değil mi? Şimdi de çok farklı bir şekilde güncellendi ve bizlere sunuldu. 23 Kasım da bizlerle oldu .Peki kimler izlemeli? Konusu ne?

Özellikle ilkokul ortaokul çocukları çok izliyormuş. Bana göre dizininde belirttiği gibi +18 olması gerekiyor. Burada anne ve babalara büyük görev düşüyor. Çocuklarımızın ellerinde telefonlar var ve sürekli birşeyler izliyorlar. Bunlara bir dur dememiz gerekiyor değil mi? Elinden maalesef telefonu artık alamayız bir kere verdik ellerine. Daha bebekken ağlıyor diye susturmak için yada yemek yedirmek için bile kullandık bunu. Şimdi ergenlik dönemleri hele çocukların çok farklı geçerken onlara dur dememiz imkansız gibi.

Dizinin konusu “Zeki, alaycı ve azıcık içi geçmiş bir kız olan Wednesday Addams, Nevermore Akademisinde yeni dostlar ve düşmanlar edinirken art arda gerçekleşen cinayetleri araştırır.” netflix sitesinden alıntıdır.  Biz Batuhan ile izlediğimizde kesinlikle çocuklar izlemesin dedik. Ben bazı bölümleri izlerken bile çok gerildim. Çocukları düşünemiyorum. Bize göre çocuklar izlemesin. Jenna Ortega,Gwendoline Christie,Riki Lindhome birbirinden güzel insanlarda bu dizide yer alıyor. İpek Wednesday’e bayılıyor resmen sadece dans videolarını izlemiş söylediğine göre 🙂 İlk sezon 8 bölümden oluşuyor ,tüm bölümler 50dk nın üzerinde .Ya sabahtan akşama kadar oturun hiç kalmadan izleyin yada her gün bir bölüm izleyin. Biz diziyi beğendik, yeni bölümlerin gelmesini bekliyoruz, inşallah gelir. İyi seyirler herkese .