Netflix-SICAK KAFA Dizi Yorumu

Netflix-SICAK KAFA Dizi Yorumu

3 Ocak 2023 0 Yazar: Burcu Öğünlü

Sıcak Kafa mı? O da ne? Nasıl yani böyle bir dizi mi var netflixte? Var var ,hadi izleyelim…

Netflix birbirinden güzel ve farklı dizilere, filmlere yer veriyor. Acı, hüzünlü, sevinçli, heyecanlı ,hızlı ve dahasını izlediğimiz diziler arasına bir yenisi daha eklendi Sıcak Kafa. Peki bu dizinin konusu ne? Neden bu kadar herkesin dikkatini çekti? Oyuncuları kimler? İzlemeli mi? İzlememeli mi? Bizlerin fikirlerini paylaşmak istiyoruz, belki beğenmemiş olabilirsiniz, yok ya bu dizi tutmaz diyebilirsiniz yada iyi kötü izlenebilir diyebilirsiniz. Hadi buyrun o zaman film detaylarına 🙂

SICAK KAFA

2 Aralık 2022 itibariyle Netflixte izlenmeye başlandı, biz de sürekli Netflix izlediğimiz için malum tv de artık doğru düzgün diziler yok. Bir baktık Türkiye’de izlenen dizilerde ilk sıralarda yaklaşık 2 haftada bu şekilde devam edince hadi bizde izleyelim dedik ve izlemeye başladık.

SALGIN… Tam da bu salgın pisliğinden kurtulmaya çalışırken ,unutalım bitsin artık dediğimiz anda maalesef farklı hastalıkların da ortaya çıktığını gördük . Belki de ilerde dizide olan salgında bizlerin karşısına gelecek. Allah korusun ama bazı diziler biliyorsunuz ki sanki geleceğe işaret ediyor gibi.Osman Sonant,Şevket Çoruh,Hazal Subaşı gibi birbirinden değerli oyuncuların yer aldığı dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor. Dizilerin süresi de 60dk nın üzerinde. Peki dizinin konusu nedir? “İletişim yoluyla yayılan bir salgının pençesindeki distopik bir dünyada, hastalığa bağışıklık kazanmış olan dil bilimci Murat Siyavuş acımasız bir kurumun hedefi hâline gelir.” netflix sitesinden alıntıdır. 

Kulaklık takmak ve sokakta o şekilde gezmek. En korktuğum şeylerden biridir sessizlik , duyamamak. Yoldayken bile özellikle çocuklarda kulaklık gördüğümde çok kızarım. Karşıdan karşıya geçerken direkt yola atlamalar, dikkat etmemeler , arabanın kornasını duymamalar. Allah korusun ama kötü şeyler olabilir tabi .Bu salgın olayıda dizide kulaktan bulaşıyor. Sesler ile beraber bulaşıp insanlar abuklamaya başlıyor. Neden abuk kelimesini seçtiler bilmiyorum ama farklı olmaya çalıştılar sanırım. Abuk kelime anlamına baktığımda “saçma (söz, kişi, davranış)” görüyoruz. İnsanlar abukladığı zaman saçma sapan konuşmalara başlıyorlar ve çok çabuk bulaşabiliyor tabi bir tek kişi hariç.

1.sezonu bitirdik, devamı gelir mi bilmiyorum ama inşallah gelir .Çoğu dizilerimiz bitti ve yeni sezonlarının gelmesini bekliyoruz. Seviyoruz dizi izlemeyi. Ayrıntılı diziyi anlatmak isterdim ama izleyip görün ben sadece ufacık ip uçları verdim sizlere. İzlemenizi tavsiye ederiz .Eşinizi ,dostunuzu alın izleyin ,çocuklar için uygun değil bana göre belli bir yaş sınırı olabilir tabi.

Keyifli izlemeler dileriz herkese .