Günebakan-Ayçiçeği Tarlası

Günebakan-Ayçiçeği Tarlası

26 Temmuz 2022 0 Yazar: Burcu Öğünlü

Günebakan çiçeği papatyagiller türünden olduğu söyleniyor fakat biz onu her gördüğümüzde aklımıza çekirdek gelir. İçerisindeki çekirdekleri çıkarmayıp yemeyen yoktur herhalde değil mi? Nasıl güzeller ama yol boyunca güneşe doğru yüzlerini çeviren, güzelliği ile yolları süsleyen bu güzeller bizim de dikkatimizi çekmedi değil.

Seyahatlerimiz boyunca ne Kartal ne de İpek yola bakmaz , hep başka şeylerle uğraşırlardı .Bu sefer öyle olmadı. Kendileri gördü bu güzellikleri, hayran kaldılar .Yolda duran arabaları görünce bizde duralım dedik ve fotoğraf çektirmeden edemedik. Bir türlü fırsat bulup durmadan geçerdik yanlarından ama bu sene gerçekten çok güzeller. Tarlalar maşallah çok güzel. İnşallah ayçiçek yağına indirim yapılır, bu sene hasat çok fazla gibi .

Sizlerde bu çiçekleri görmek istiyorsanız Çanakkale tarafına giderken mutlaka uygun bir yerde durun ve fotoğraf çektirin. Pişman olmayacaksınız. Çektiğimiz fotoğraflarla sizleri baş başa bırakıyorum. Şimdi yine yap deseler uygun bir yerde durur çok fazla fotoğraf çekerim.