İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anaokulu Turşu Kurma Etkinliği

Anaokulu etkinlikleri hiç bitmez , her sene düzenli yapılan etkinlikler arasında da turşu kurma etkinliği gelir.Kartal bu sene anaokuluna gitmedi , aslında bu pandemi döneminden dolayı göndermedik. Ben de daha önceden İpek zamanında yapmış olduğumuz etkinlikleri Kartal ve kuzenleriyle yapmaya çalışıyorum. Özellikle hafta sonlarımızı bu tür etkinliklerle geçirecek gibiyiz, bakalım zaman neler gösterecek .

Bundan tam 4 sene önceki Turşu Etkinliğimiz için link burada , çok güzel geçmişti gerçekten ona da bakmadan geçmeyin…

Turşu nasıl yapılır? Turşu yapma zamanı ne zaman? Çocuklarla turşu yapmak…

Çok ama çok eğlenceli geçti gerçekten bizim. Yaklaşık 1saat kadar sürdü, aslında havuç,salatalık, biberleri de onlara yıkatmış olsaydım 1 saati geçerdi ,siz isterseniz öyle yapabilirsiniz. Ben herşeyi yıkadım, havuç kesme işleminde biraz büyüklere ayırdım ,Kartal ve Masal küçük olduğu için kesmeyi yapmadılar .Peki biz bu etkinlikte neler yaptık?

Malzemeler : havuç- biber- salatalık- domates- sirke-su – sarımsak

Havuçları dilim dilim kestik ve kavanozlara sırayla hepsini koyduk. Sonrasında da sirkeli suyumuzu kavanozlara döktük. Kapağını sıkıca kapattıktan sonra da süslemelerimizi yaptık. İnşallah olduğunu düşünüyorum 🙂 bakalım bekleyelim ve görelim. Çocuklar çok heyecanlılar , hemen yemek istiyorlar ama beklenmesi gerektiğini söyledim . Kartal’ın ilk turşu etkinliği hayırlı olsun. Etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz, takipte olun lütfen.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın