İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Karı-Koca Aynı İş Yerinde Çalışma

Günümüz koşullarına bakıldığı zaman hayat şartları, hayat koşullarının ne kadar zor olduğunu bir kez daha görebiliyorsunuz. Eğer eşiniz uzun zamandan beri de iş arıyor ve bulamıyorsa işte o zaman tek çare çalıştığınız yere eşinizin cv sini vermeniz kalıyor. 2018 yılı Mart ayında ben de öyle bir şey yaptım ve o günden beri de aynı iş yerinde eşimle beraber çalışıyoruz…

11 Yıldır aynı iş yerinde çalışıyorum, acı tatlı çok güzel günler geçirdim geçirmeye de devam edeceğim. Çocuklardan yada başka bir engel çıkmadığı sürece kadınların mutlaka çalışması gerektiğini düşünüyorum. Evin var, araban var ve sen hala çalışıyorsan o zaman biraz dur diyorum karşımdaki kişiye. Eğer gelirin iyi ve eşinin kazandığı sorunsuz bir şekilde ayı geçirmenize yetiyorsa neden çalışacaksın ki? Çocuklarınla ilgilenmen benim için daha önemli çünkü büyüdükçe sorunları, dertleri de onlarla büyüyor. Ergenlik çağı derken bir de derslerin her sınıf atlama da çoğalmasıyla ders çalışma sorunlarını da yaşamıyor değiliz. Durumunuz iyiyse çocuklarınıza kendiniz bakın.

Gelelim bizim karı-koca aynı iş yerinde çalışmamıza… Eksiler ve artılar neler? Tavsiye eder miyim?

Aynı iş yerinde çalıştığınız zaman beraber evden çıkıp beraber eve giriyorsunuz ve sizin yol boyunca neler yaşadığınız, iş yerinde ki sorunları anlaması daha kolay olabiliyor. Eve gittiğinizde yemek derdiniz olmuyor, beraber yapabiliyorsunuz yada dışarıdan hazır alabiliyor yada anneniz zaten sofrayı hazırlamış oluyor. Daha kolay ulaşabiliyorsunuz, bazen Batuhan aradığım zaman meşgüle verirdi ama şimdi istediğim zaman ulaşabiliyorum 🙂 öğlen yemeğe beraber gidiyoruz, çayımızı kahvemizi beraber içiyoruz daha fazla zaman geçirmeye başladık diyebilirim.

Eksiler? Eksiler sadece izin zamanı olacak sanırım. Aynı zamanda nasıl izin kullanacağız diye düşünmüyor değilim.Hakkımızda hayırlısı o zaman geldiğinde artık bir çözüm bulacağız. Bir de sorunlardan biri evde de berabersiniz burda da berabersiniz diye milletin konuşması. İşte bu konuşmalar azalmaya başladı ama ilk zamanlar gerçekten sıkıcı olabiliyordu. Neyse biz aynı iş yerinde beraber çalışmaktan memnunuz, eğer sevdiğiniz işi yapıyorsanız böyle de bir imkanınız varsa mutlaka şansınızı deneyin derim.

Aşkınız sevginiz hiç azalmasın, her gün artsın.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın