Keçeden Dinazor Yapımı

Keçeden Dinazor Yapımı

26 Aralık 2018 1 Yazar: Burcu Öğünlü

Keçeden her şey yapılabildiği gibi bende dinazor yapmaya karar verdim. Daha önceden de keçe ile yapılabilecek şeylere örnekler yapmıştım hatta doğum günlerinde de hediye olarak vermiştik, merak ederseniz linke tıklayabilirsiniz. http://ailemerkezi.com/2014/08/01/keceden-cilek-nasil-yapilir/  

Zaman geçiyor ve bizler yaşlanırken çocuklarımız büyümeye devam ediyor. Yeni bir yaşa merhaba demeye az zaman kalmışken doğum günü konseptimize karar verdik. Evet 3 yaş doğum günümüz için konseptimiz Dinazor .

Yurtdışında dinazorlar üzerine çok güzel oyuncaklar, kalıplar var fakat ben maalesef Türkiye’de bulamadım. Belki vardır da bana denk gelmemiştir, 1 ay öncesinden minik dinazor siparişi verdik ama henüz elimize ulaşmadı eee o zaman iş başa düştü ve başladım araştırmalara. En çok sevdiğim şeyler arasında keçe geliyor, güzel etkinlikler çıkarabiliyorsunuz. Ama doğru keçeyi bulursanız işte o zaman gerçekten güzel bir şey çıkarabilirsiniz. Genelde ince keçe ile etkinlikleri yapmaya çalışıyorum ,hem kesmesi hem de dikmesi daha kolay olabiliyor sizlere de ince keçeyi tavsiye ederim. Yavuzlar İplik’in Kartal şubesi açılmış ,sevinmedim değil gerçekten çok iyi oldu eee yanımıza kadar geldiyse o zaman keçeleri oradan alalım dedim ve gittik aldık. Kalıpları da internetten çıkarttım , bakın neler çıktı ortaya. Turuncu-kahverengi ve yeşil keçe aldım bir de görünmez ip ile dikişi yaptık. Arkalarına da çengelli iğne ile gelen çocukların yakalarına, askılarına yada tişörtlerine takarız diye düşündüm. Güzel oldu güzel , eee Kartal da beğendiyse o zaman gerçekten güzel olmuştur değil mi?

Kartal 3 yaşında derken doğum günü konseptimiz dinazor, bütün ayrıntıları sizlere paylaşmaya çalışacağım, instagram üzerinden de takipte olabilirsiniz yaptıklarımı oradan da paylaşıyorum. Büyük yardımcım cimcimeme de çok ama çok teşekkür ediyorum. Bir taraftan onunla da aktivite yapmış olduk.