İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Harita Dil Hastalığı Nedir?

Uzun zamandan beri dilde görünen beyazlıkların bazı dönemlerde geçmesi bazı dönemlerde de aşırı kendini göstermesi ,dil de görülen bir hastalıkmış ve buna da Harita-Coğrafik Dil Hastalığı deniyormuş…

Kartal 3 yaşına girmek üzere . Bazı dönemlerde özellikle de hasta olduğunda dilinde parça parça beyazlıkların olduğunu görüyorduk. Hatta yemek bile yemek istemiyordu. Daha sonra çocuk doktorumuza artık gösterelim nedir bunun anlamı diye merak ederken abim böyle bir hastalık olduğunu görmüş ve bana hastalığı anlatan bir link gönderdi. Gerçekten de Kartal’ın dilinde bazı dönemlerde görünen bu beyazlıkların dil hastalığı olduğunu az da olsa öğrenmiş oldum. Ertesi gün için doktorumuza gittik ve dilini gösterdik o da aynı şeyi söyledi. Dili şuanda normal fakat üzerinde harita gibi desenler var. Bazı dönemlerde o harita kısımları bembeyaz oluyor sanki pamukçuk gibi. 

Bu hastalık için doktorumuz sedef hastalığı gibi diye de bilgi verdi. Nasıl bazı insanlarda sedef hastalığı varsa bu dil hastalığı da bazılarında görülebiliyor dedi. Şuan için ilk tedavi için 3 ay boyunca çinko ve vitamin alacak. Daha sonrasında geçmezse yediklerimize dikkat edeceğiz. Doğal ilaçlar bu hastalıkta da olduğu gibi uygulanabiliyor bakalım biz şimdilik 3 ay boyunca ilaçlarımızı kullanacağız. Kartal için hangisi en doğrusuysa uygulamaya çalışacağız. 

Dil hastalığı ile ilgili bir alıntıdır .

Yukarıdaki fotoğrafta da görüldüğü gibi Kartal’ın dili de bu şekilde bazı dönemlerde olabiliyor, inşallah geçecek diyorum. Hakkımızda hayırlısı .Yavrularımız iyi olduğu sürece bizlerde mutlu oluyoruz. Bu dönemlerde su bile içerken ağlayan bir çocuğunuzun nasıl acı çektiğini düşünmeniz bile içinizi acıtabiliyor. Allah kimseye dermanı olmayan bir dert vermesin, çok şükür halimize çok şükür. Allah herkese yardım etsin inşallah.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın