Türkan Saylan Kültür Merkezi-Dinazor Müzesi

Türkan Saylan Kültür Merkezi-Dinazor Müzesi

25 Eylül 2018 0 Yazar: Burcu Öğünlü

Dinazor müzesine hiç gittiniz mi? Avrupa yakasında JurasicLand diye bir yer vardı hatırlarsınız bizde cimcime ile gitmiştik ,güzel vakit geçirmiştik seneler öncesiydi. Geçenlerde konuşurken Türkan Saylan Kültür Merkezi’n de Dinazor müzesinin açıldığını duyduk. Kartal dinazorları çok sevdiği için hep birlikte gidelim dedik ve sizler için müzeyi gezdik.

Türkan Saylan Kültür Merkezi , E5 Maltepe-Gülsuyu üzerinde olan Maltepe Belediyesine bağlı olan güzel bir yermiş gerçekten. O kadar önünden geçmemize rağmen hiç gitme fırsatını yakalayamamıştık. Merdivenlerinin rengarenk olması harikaydı, gidip fotoğraf çeksek ne güzel olur diye diye bu zamana kadar hep ertelemiştik maalesef. Bina 10 katlı ve içerisine girdiğiniz zaman çok şaşırıyorsunuz. Çocuk eğlence yeri, çocuk kütüphanesi, çocuk tiyatroları, çocuk dans grupları, dinazor müzesi, oyuncak müzesi, konser salonları ve dahası… Hepsi bu kültür merkezinde bulunuyor ve ücretsiz sadece kötü tarafı tiyatrolar için oyundan 2 gün önce gidip gişeden biletleri almanız gerekiyor.

Dinazor müzesi -2 . katta bulunuyor, girişe geldiğimiz zaman Kartal’ın heyecanını görmeniz gerekiyordu. O kadar heyecanlıydı ki kuş dinazor, büyük dinazor, benim dinazor diyerek bir uçtan diğer uca koşup durdu. İpek daha önceden gördüğü için kuzeni Doruk ile biraz uzakta durdular çünkü Doruk biraz korktu. Büyük dinazor iskeleti size merhaba diyor, girişte de bir koltuk var orada mutlaka fotoğraf çektirin. Dinazor müzesinin duvarları da harika instagram hesabımızda paylaşımlar yaptık hatta yakında cimcimenin youtube kanalında da izleyebilirsiniz. Harika bir yer gidin çocuklarınızla beraber güzel bir gün geçirin. Tavsiyemizdir.