İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı

Şelale Park , Tuzla Aydınlı da bulunmaktadır. Çok büyük bir alana sahip ve yeşillik alanları sayesinde çocuklarınız rahatlıkla koşabilir eğlenebilir top oynayabilir. İçerisinde bulunan park, buz pateni , bowling, müzeler ve go kart ile de keyifli anlar geçirebilirler.

Mart 2015 yılı içerisinde açılan ve bizim de daha yeni gitme imkanına sahip olduğumuz bu park , gerçekten harika bir yer. Tuzla Belediyesi’nin sosyal tesisleri arasında bulunan Şelale Park, ailece gidilebilecek güzel bir yer . Buz pateni 2011 yılı doğumlu ve küçük olanlar için velisi ile birlikte buz pateni yapma şartı bulunuyor ve kişi başı 20 TL. Go kart yapmak istediğiniz zaman da eğer çocuğunuzla beraber binecekseniz 50 TL vermeniz gerekiyor. Kişi başı 30TL 10 dakikası. Bizim gittiğimizde şansımıza profosyonel yarışçılar vardı ve harika bir yarış izledik. İpek ve Kartal çok mutlu oldular.

Şelale Park içerisinde bulunan park ve eğlence yerlerinde çocuklarınız keyifli anlar geçirirken sizde piknik alanındaki yerde restauranttan aldığınız yada yanınızda götürdüğünüz çayınızı keyifle içebilirsiniz. Bilim müzesi de bulunuyor fakat içerisine girme imkanımız olmadı. Tuzla ‘da bulunan il derneklerine de 21 dükkan verilmiş, buradan dernekleri de görebilirsiniz. Nuhun Gemisi var bir de içerisine girdiğiniz zaman hayvanların maketlerini görebileceğinizi düşünebilirsiniz ama videolar ile onlar hakkında bilgiler alabiliyorsunuz. İki katlı olan bu gemi içerisinde asansörde bulunuyor. Karanlık biraz ama Kartal hiç korkmadı. Yakında cimcimenin youtube kanalında videomuz yayında olacaktır. Takipte olun mutlaka https://www.youtube.com/channel/UCZXwHku6FGTtQkm0f9BMYug

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın