İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KARAASLAN KAMPİNG-YUVACIK BARAJI NEREDE?

Yuvacık barajını hiç duydunuz mu? Karaaslan kamp yerini? İşte eğer duymadıysanız ve merak ediyorsanız o zaman yazımıza hoşgeldiniz.

Uzun zamandan beri duyduğumuz ve hep bir bahanelerle gidemediğimiz Yuvacık Barajı’na hadi gidelim dedim. İzmit’te bulunan Yuvacık barajına evden 1 saat 24 dk da gittik. Yolların boş olmasından dolayı mıdır bilmiyorum ama çok rahat bir şekilde E5 üzerinden gittik , otobandan gitmiş olsaydık belki daha da kısa sürebilirdi. Siz isterseniz otoban üzerinden gidebilirsiniz o zaman İzmit körfezden giriş yapmanız gerekiyor. Her uzun yolculuğumuzda otoban üzerinden geçerken İzmitin hep sanayi bölgesi olduğunu görürüz ama burası bir doğa harikası bir yer gerçekten. Navigasyona Yuvacık barajı diye yazdığınız zaman sizi direk götürüyor hiç merak etmeyin.

Yuvacık barajına doğru giderken yollar güzel ,tabelalar navigasyon olmasa da sizi direk götürüyor. Barajın oraya geldiğiniz zaman bir sürü restaurant olduğunu göreceksiniz. Eğer durmadan yola devam ederseniz biraz dönemeçli ve dar bir yoldan baraj etrafını dolaşacaksınız. Barajın girişinden 15-20 dk sonra Karaaslan kamp yerine varacaksınız.

Karaaslan kamp yerine geldiğiniz zaman sizi ilk olarak zipline karşılıyor .Yükseklik korkunuz yoksa, daha önceden yapmış yada yapmamışta olabilirsiniz ama bu ziplineı mutlaka denemelisiniz. Fiyatı 20 TL, tek bir fotoğraf baskısı 15TL, eğer çekilen bütün fotoğrafları almak istiyorum ve telefonuma atılsın derseniz o zaman 20TL veriyorsunuz. Batuhan ben mutlaka yapacağım dedi ve hemen emniyet için gerekli olan şeyleri yaptı. Hazırlıkları bittikten sonra bizim yanımızdan karşı tarafa uçtu gitti. Söylediğine göre çok heyecanlı ve hiç korkulacak birşey değilmiş ben sonraki gidişimizde yapabilir miyim ? bilmiyorum.

Zipline’dan sonra aşağıya doğru ilerlediğiniz zaman sizleri bir meydan karşılayacak. Meydanda park, tuvalet ve küçük hediyelik eşya satan dükkanları göreceksiniz. Orada alışveriş yaptıktan sonra artık eğlenceye merhaba diyebilirsiniz. Yemek yemek isterseniz restaurantlar bulunuyor, köy kahvaltısı yada balık, köfte yemek isterseniz güzel bir masaya oturup yemeğinizin gelmesini bekleyebilirsiniz. Yemekler gelene kadar çocuklarınızla birden fazla parkı olan bu güzel yeri gezebilirsiniz. Buz gibi akan suyu ayrı temiz havası ayrı yeşillik bir yer fakat kokusu kötü diyebilirim. Ara ara bir sanki lağam suyu gibi bir koku geliyor ama nereden geliyor bilmiyorum. Bir de yüksekte bir salıncak yapmışlar alt tarafınız su ben maalesef orada sallanamadım korkumdan, cimcime sallandı. Güzeldi aslında yapabilirdim ama o korkum benim maalesef tedirgin etti bir de her yerde salıncakta oluşacak hiçbir kazada sorumlu değiliz gibi uyarılar olunca ben yok dedim ve sallanmadım.

Suların içerisinde bulunan masalarda çayınızı kahvenizi ücretsiz içebiliyorsunuz çünkü tesiste çay kahve ücretsiz. Biz de bunu duyunca çok şaşırdık gerçekten ama kahvelerin parasını ödemek için gittiğimizde “abi çocuğa ne harçlık verirsen ,sen bilirsin” demiş bizde çocuğa gönlümüzden ne geçerse verdik. Öyle bir anımızda oldu orada. Kartal ve İpek ayaklarını suya sokturlar hatta İpek taşlarda yürüdü bile, su soğuk biraz fazla tutamıyorsunuz. Gittiğiniz zaman mutlaka sandalet yada terlik giyin tabi suyun içerisinde oturacaksanız, eğer ben yürüyeceğim diyorsanız o zaman rahat spor ayakkabı giymenizi tavsiye ederim.

 

Kocaeli’ye gittiğiniz zaman mutlaka uğramanızı tavsiye ediyoruz. Hava sıcak ve güzelse ayrıca gidin bolbol fotoğraf çekin. Çok güzel yerler hazırlamışlar çünkü. Harika bir yer. Zamanın nasıl geçtiğini orada olduğunuz sürece anlamıyorsunuz . Bizde çocuklar gibiydik gerçekten, eğlendik, salıncağa bindik, yürüdük, temiz havayı içimize çektik. Yakın mesafedeki yerleri gezip görmek harika gerçekten. Elimizden geldiğince sizlerle paylaşıyor olacağız, takipte olun mutlaka.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın