İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İpek 7 Yaşında !

İyi ki doğdun canım kızım, iyi ki bizim kızımızsın.

Ne kadar bana benzemesen de benim kızımsın. Ne kadar saçların siyah olsa da benim kızımsın. Ne kadar gözlerin siyah olsa da benim kızımsın…

İnsan hiç evladına kıyabilir mi? Bir anne hiç yavrusundan sevgisini ayırabilir mi? Ayıramaz, kıyamaz , kesinlikle yapamaz. Allahım bana anne olmayı nasip ettiği o gün nasıl bir duygu içerisindeydim hiç hatırlamıyorum ama seni gördüğüm ilk an hemen simsiyah saçların dikkatimi çekmişti ne de olsa gözümde gözlüklerim yoktu göremiyordum 🙂 şaka bir yana kuzum saçların uzamış ve simsiyah şekilde doğmuştun. Yıllar yıllar geçti ve bak 7 yaşındasın artık. Neler yaşadık seninle neler … Büyük deden , büyük babanneni bu sene kaybettik. Evimizden taşındık yeni evimize alışmaya çalışıyoruz. Benim çocukluğumun geçtiği yerde sende büyüyorsun kardeşinle beraber. Birinci sınıfı bitirdin, biraz okumada, yazmada zorlandık ama güzel bir yıl oldu bizim için. Hele o okul gösterisi yok mu? Senin fotoğrafını çekebilmek için neler yapmıştım. İşte annelik mi? yoksa başka birşey olarak mı düşünürsün ilerde bilmiyorum ama hayat seninle çok güzel be kızım. Sen ne kadar bazen bana kızsan da ,sen beni sevmiyorsun desen de ben seni çok seviyorum.

Cimcimem benim bu sene ki doğum günümüz seninde isteğinle arı oldu aslında olmadı da biz ona benzettik .Sarı ve siyah her yer çok güzel oldu. Halanın yapmış olduğu o arılarda harikaydı gerçekten, yengenin hazırlamış olduğu mamalar ve anneannenin sarmış olduğu sarmalar , börekler ve dahası. Herşey senin içinde ve mükemmel olmalıydı oldu da bence. Tabi sen pastandan yemedin ama olsun 🙂

Doğum günün için bir gün önceden bahçeyi nasıl temizlemiştik. Siz Kartal’la hortumu ben tutacağım diye kavga ederken benim kertenkeleyi gördüğüm zaman korkumu sanırım hiç unutmazsınız. Nasıl çıkmıştı karşıma ama di mi? Yavrum , birtanecik kızım seni çok seviyorum. Sen bizim herşeyimizsin. Allahım sana ve bütün çocuklara sağlıklı uzun ömürler versin. Güzel yaşların olur inşallah. Sen bizim prensesimizsin. Seni çok seviyoruz.

Buarada şu sinek ısırıkları içinde inşallah en kısa zamanda bir çözüm bulacağım ama Fenistil sanırım sana iyi gelecek. Pis sinekler seni nasıl ısırıyor öyle yaaa bir de şişmese daha iyi olacak ama sanırım alerjin var senin. Geçenlerde sineğin ısırdığı yerleri kaşıdıkça çorabına kan bulaştığını görünce içim sızladı , kıyamam sana ben. Yavrum benim her kaşıdığın zaman kızıyorum sana ama herşey senin için bak bacakların hep yara içinde , uzun giyip duruyorsun bu sıcaklarda.

25.07.2011 yılında bir güzel geldi hayatımıza, o güzel tombiş kız şimdi 7 yaşında oldu.

Hayat sana hep başarı, güzellikler, şans versin kuzum, seni çok ama çok seviyoruz.

 

Yeni yaşın kutlu olsun !

Doğum günün kutlu olsun prenses !

Nice mutlu güzel yıllara cimcimem !

Seni çok ama çok seven annen…

http://ipekogunlu.blogcu.com/

@ipek1cimcime

#ipek6yasinda

#25Temmuz2011

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın