İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KIZILDERELİ OLDUM- BARDABAS ETKİNLİĞİ

Bardabas etkinliklerinde bizim daha önceki aylarda aldığımız fakat yapmadığımız etkinlikler çıktı. Bunları görünce cimcime çok ama çok sevindi. Hem videosunu çektik hem de çok eğlendik. Aylık aktivite kutuları gerçekten çok güzel olabiliyor. Okulların başlaması itibariyle bu etkinliklere ara verdik , okuma -yazma durumları biraz artınca etkinliklere zaman ayıramaz olduk ama haftasonları etkinlklerle dop dolu geçebiliyor.

Kızıldereli Oldum etkinliğinde sizlerde elinizdeki malzemeler ile güzel şeyler yapabilirsiniz. Bu aktivite kutusunda malzemeler hazır veriliyor .Siz sadece kesip yapıştırıp birleştiriyorsunuz. Bakın biz bu etkinliğimizi nasıl yaptık?

Malzemeler :

  • Kumaş bant
  • Tüy
  • Karton ve keçe

Yapılışı:

İlk olarak büyük keçenin üzerine istediğiniz boyutlarda kesmiş olduğunuz kartonları yapıştırıyorsunuz , daha sonra küçük keçelere de aynı işlemi yapıyorsunuz. Tüylerinizi en büyük olan keçenin arkasına çift taraflı bant ile yapıştırın ve kumaş bantınızın tam ortasına büyük olan keçeyi yapıştırın. Yanlarına da küçük olan keçeleri yapıştırın. Biz genellikle etkinliklerde çift taraflı bant kullanıyoruz, sizlere de tavsiye ederiz. İşte kızıldereli tacımız hazır , videomuz için cimcimenin youtube kanalına bekliyoruz, abone olmayı sakın unutmayın 🙂

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın