İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İpek İlkokula Başladı

Büyüdü büyüdü benim cimcimem 6 yaşında ve ilkokula başladı. Yıllar nasıl da çabuk geçiyor böyle.

Geceleri uyumayan, devamlı ağlayan ,gazlı bir bebek olan , yemek seçen, dediği dedik inatçı kızım benim cimcimem ilkokula başladı. Heyecanlı mı yoksa korkuyor mu bilemiyoruz ama arkadaşlarını görünce çok sevindi. 1. sınıf olduğu için bir hafta erken eğitime başladılar. Arkadaşlarıyla ,okuluyla ,özellikle de öğretmeniyle tanışması için bu dönem çok iyi oldu. 11.09.2017 de okullar açıldı , biz büyük bir heyecanla sabah kalktık, hazırlandık, saçlarımızı yaptık ve okulumuza gittik. Okulun bahçesinde bütün öğrenciler toplanmıştı. Tek tek onları uzaktan inceledi. Çoğu çocuk normal kıyafetle gelmişti ama biz formamızı giymiş ve okula gitmiştik. Çok zayıf olduğu için kıyafetlerini daraltmak zorunda kaldık ama benim kızıma çok ama çok yakışmıştı. Kartal bizimle okula gelmedi onu bu sefer babannesine bırakmıştık.Okulda bol bol fotoğraf çektik videolar çektik cimcimenin youtube kanalında sizlerde izleyebilirsiniz. Biz çok eğlendik, bazen hüzünlendik ama güzel bir gün geçirdik. 

28 kişilik bir sınıfımız var, öğretmenimizin bu okuldaki ilk görevi. 11 yıllık görevinde neler yaptı bilmiyorum ama inşallah cimcime ve arkadaşları için 4 yıl boyunca çok güzel şeyler yapacaklardır. Hayatları değişecek, nasıl başlarlarsa o şekilde giderler değil mi? o yüzden ben de cimcimenin üzerine çok düşer oldum. Çalışan anne olmamdan dolayı biraz ikinci plana atıyor gibi oluyorum çünkü akşam 19:30 da evde oluyorum yemek ye derken saat 20:30 oluyor eee İpek zaten 21:00 da uyuyor ne olacak şimdi? Yemek yerken daha verimli saatler geçirmemiz için planlar yapmam lazım. Belki de ödevimizi o yemek saatinde yapıyor olacağız. Hayat işte, bu yönden bakıldığı zaman çocuklarımız için çok ama çok kötü . Bu aralar babası ile daha çok vakit geçiriyor akşam ben geldiğimde de naz üzerine naz. İnşallah üstesinden gelip her şeyi düzene sokacağım. 

Cimcimenin bu en güzel gününde beraber olabildiğimiz için çok şanslıyız sanırım, Allah kimseyi annesiz babasız bırakmasın . Arkadaşlarıyla uyumu, öğretmenini dinlemesi yada sınıftaki başarılarını artık ilerleyen dönemler de hep birlikte göreceğiz inşallah. Öğretmeniyle ilk fotoğrafımızı da çektirdik 

Anneee bahçede fotoğrafımı çeksene 🙂 

Bütün okula başlayan ve başlayacak olan öğrencilere ve öğretmenlerine 2017-2018 eğitim -öğretim yılında başarılar diliyoruz. Çok güzel bir yıl olsun inşallah.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın