İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölü

Salda Gölü, nam-ı diğer adıyla Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen, Türkiye’nin en derin ve en temiz gölü özelliğini taşıyan, otobüslerin yolu üzerinde olmayan Burdur-Denizli-Antalya arasında kalan çok ama çok güzel bir göl. Burdur ilinin Yeşiloava ilçesine bağlı bu göl ,yol üzerinde olmaması bakımından güzelliğini korumakta.

İki çocukla tatilimize bu sene de Antalya’da yapmaya karar verdik. İki sene önce gittiğimiz Water Side de bu senede iki çocukla tatil nasıl olur diye merak ettik ve kuzenlerimizle gittik. Çok eğlendik, bu tatilimize ayrıca yer vereceğim. Peki Salda Gölü nereden çıktı? diye düşünüyor olabilirsiniz. Biz uzun zamandan beri yaklaşık 4-5 sene öncesinde kamp yaparak tatil istiyorduk ve çok fazla yer araştırdık bunların içerisinde de Salda Gölü vardı. Hadi çocuklar biraz daha büyüsün sonra kamp yaparız diye diye erteleyip durmuştuk ama bu sefer Antalya dönüşü burayı görmeden gitmeyelim dedik. 

Antalya-Burdur arasını yaklaşık 2 saatte geldik, Salda Gölüne giden yol biraz dar ve çakıllı olduğu için yavaş yavaş gittik zaten her güzel yere giden yol böyle değil midir? Çocuklar yol boyunca uyudukları için sorunsuz bir şekilde gittik. Salda Gölünü daha kenarından görmemizle coşkumuz başladı. Masmavi su bembeyaz kum… görülmeye değer. İlk olarak halk plajı karşılıyor sizi, girişi ücretliymiş biz girmedik devam edelim gölün etrafında dolaşalım dedik. Biraz daha ilerledik tabiat parkı diye bir tabela görünce girdik . Burası halk plajı geçince karşınıza çıkıyor, çoğu kişi navigasyona uyarak buraya kadar gelmiş ,bize gelip siz de mi navigasyon ile geldiniz diye sordular 🙂 .Bilmediğin bir yere gidince böyle oluyor , navigasyon seni bir yere götürüyor ama doğru yada yanlış. Her yerde şişe kırıkları, ateş yakılmış onun pislikleri, terlikler ve daha bir sürü şey. Belediye oralara maalesef el atmamış. Halk plajının olduğu yer ama çok temiz. Taşlar çok fazlaydı cimcime yürüyemedi, gölün kenarına doğru gittik, Kartal kumla oynamayı çok seviyor hemen oturdu oynadı. Dalganın sesi o kadar güzeldi ki saatlerce oturup orada dinleyebilirsiniz. Görüntü zaten çok güzel ama arkanızı sakın dönmeyin. Sadece göle bakın. Sosyal medya hesaplarında millet ne güzel fotoğraflar çekmişler, sanırım onlar halk plajına girdiler anca o pozlar orada çekilebilir . 

Bizim için güzel ve anlamlı oldu. Çok eğlendik, Burcu ve Batu youtube kanalımızda da yer verdik, izlemek isterseniz tık tık lütfen .

Hadi birazcıkta çektiğimiz fotoğraflara bakın.

Biz buraya bayıldık, sizlerde Antalya dönüşü uğrayın bir görün burayı. Hatta kamp yapın, biz yapamadık ama siz yapın mutlaka. İnşallah seneye biz de yaparız. Türkiye çok güzel bir ülke ,keşke böyle güzel yerlerin kıymetini bilsek, doğaya zarar vermesek. Ormanlar yanmasa, ağaçlar dikilse, hiçbir canlıya zarar verilmese…

 

Bir yorum

Bir cevap yazın