İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Doğum Sonrası Fazla Kilolardan Kurtulma Yolları

Gebelik döneminde anne adaylarının yaşadığı en büyük değişimlerden birisi de almış oldukları fazla kilolardır. Bunun için de genellikle gebelik dönemi sağlıklı bir şekilde sonlandığında yani hamilelik süresi bittiğinde genellikle anne adaylarının ilk olarak yaptıkları şeylerden birisi de fazla kilolardan kurtulmaktır. Sizler de fazla kilolarınız ile dertli iseniz sizlere sunacağımız birkaç fikri değerlendirebilirsiniz. Doğum sonrası fazla kilolardan kurtulma yolları nelerdir?

-Öncelikli olarak doğumdan sonra hemen kilo vermeye başlayacaksanız öncelikli olarak emzirme dönemini de hesaba katmanızda fayda olacaktır. Bu dönemde sütünüzün en zengin ve en verimli hali ile bebeğinize geçmesi için düzenli bir diyet yapmanız bebeğinizin sağlığı için de oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra ne kadar kilo vereceğinizi de diyete başlamadan önce belirlemeniz yani önünüze bir hedef koymanız sizler için de oldukça önemlidir.

-Öncelikli olarak bu dönemde kilo verirken aynı zamanda enerjiniz kaybetmeyeceğiniz ve sütünüzü de eksiltmeyecek şekilde sizlere hem enerji kazandıracak hem de kilo vermenize yardımcı olacak besinleri tüketmelisiniz. Bunların başında kompostolar gelmektedir. Bunun için de bol bol elma ve kuru üzüm kompostosu içebilirsiniz.

-Günlük olarak su tüketiminin oldukça fazla olması en azından önünüze koyduğunuz hedefi tutturmanız için belirli bir oranda su içmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Mesela günlük olarak iki litre ile başlayabilirsiniz. Su tüketimin kesinlikle kilo verme süresinde alışkanlık haline getirmenizde fayda olacaktır.

-Spor yapmak kesinlikle diyet ile birlikte yapılması gereken şeylerden birisidir. Bunun için de en azından kilo vermeye ilk başladığınız dönemde spor yapmak için vücudunuza oldukça yüklenmek yerine su tüketimi ve hafif bir diyet le birlikte evinizde küçük egzersizler ile spor yapma süresine de başlayabilirsiniz.

-Kilo almanız için sizlere en çok eksisi olan şeyler de kesinlikle oldukça yağ oranı yüksek olan hamur işleri olan besinlerdir. Kesinlikle bu dönemde olabildiğince hamur işlerini azaltmanızı tavsiye ederiz. Bunun için de kilo vermek için hayatınızda neleri çıkartmak istediğinizi oldukça iyi bilmelisiniz.

-Emzirmenin de kalori yaktığı ile ilgili net bir bilgi olmasa da yine de bu şekilde bir bilginin olduğunu da sizlere dip not olarak belirtmek isteriz. Yaklaşık olarak bir yaşından fazla sürede de çocuğunuzu emzirmeye devam etmenizde fayda olacaktır.

-Kilo vermek için belki de sizi en çok havaya sokacak olan noktalardan birisi de korse takmaktır. En azından zayıfladığınızda nasıl göründüğünüz görmek sizlere kilo vermek için daha çok heveslendirebilecektir. Bunun için de korse takabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın