İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Doğum Sonrası Cilt Lekeleri Nasıl Önlenir?

Gebelik dönemi sırasında meydana gelen çatlaklar gibi leke oluşumu da yine anne adayları için yaşanan en büyük sorunlardan birisidir. Bunun için de sizler de gebelik sonrasında özellikle yüzünüzde meydana gelen lekelerden kurtulmak için ve tedavi etmek için önleminizi önceden alabilirsiniz.

Genellikle gebelik döneminde meydana gelen lekeler koyu kahverengi renginde olabilmektedir. Tabi ki bu lekelerin oluşumunda en büyük etkilerden birisi de güneş ışığına oldukça fazla maruz kalma ve sigara içme gibi faktörlerinde büyük etkisi bulunmaktadır. Bunun için de gebeliğinizin başlangıcında hem çatlak için hem de doğum ve gebelik lekelerinin önlenmesi için bazı önlemler alabilirsiniz.

Doğum sonrası cilt lekeleri nasıl geçer?

-Öncelikli olarak süt ile yapacağınız bir temizlik kesinlikle doğum lekelerinin tedavisinde en etkili olan yöntemlerden birisidir. Bunun için de ılık bir süt ile temiz bir pamuk yardımı ile lekenin olduğu bölgeyi silebilirsiniz. Bunu ise gebelik döneminiz boyunca daha lekeler meydana gelmeden düzenli olarak yaparsanız gebelik döneminde meydana gelebilecek olan lekelerin oluşumunu da büyük bir oranda da engelleyebilirsiniz.

-Limon ve limon suyu da yine gebelik döneminde veya doğum sonrasında meydan gelebilen tüm lekelerin tedavi edilmesinde en etkili olan yollardan birisidir. Limon suyu ise aynı zamanda cildinizin oldukça parlak ve gergin bir şekilde durmasını da sağlayabilir.

-Cilt bakımı için en etkili olan bitkisel yağların için de ise hint yağı olarak bilinen yağ da vardır. Bunun için de sadece geceleri yatmadan önce az bir miktar hint yağı ile cildinize bakım yaparsanız hem cildiniz yeteri kadar nemlendirmiş olursunuz hem de cildinizde meydana gelebilecek lekelerin önlenmesini de sağlayabilirsiniz.

-Ciltte meydana gelebilecek lekelerin tedavi edilmesi için ise ne etkili olan karışımlardan birisi de yulaf ezmesi ile elma sirkesi karışımıdır. Bu ikilinin kesinlikle cilt lekelerinin tedavisinde en etkili olan yollardan birisi olduğunu söyleyebiliriz. Sadece bu iki malzemeyi karıştırarak 15 dakika kadar cildinizde bekletmeniz bile leke oluşumunu veya mevcut olarak bulunan lekenin azaltılmasını ve giderilmesini etkileyen en etkili maskelerden birisi olacaktır.

-Yine gece yatmadan önce uygulayabileceğiniz ve doğum sonrası veya gebelik sırasında oluşan lekeleri önlemek için en etkili olan yollardan birisi de süt ve hardal  karışımı ile yapacağınız bir maskedir. Bu maskenin ise yaklaşık olarak bir saat kadar yüzünüzde kalması lekelerin giderilmesinde etkili olacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın