İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Köpek Besleyenlerin Sahip Olması Gereken Ürünler

Bir köpek sahiplenmeyi planlıyorsanız öncelikle onun sahip olması gereken pet shop ürünleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Köpeğinizin kıyafetleri, temizlik ürünleri, besin takviyeleri, tasmaları, oyuncakları gibi eşyaları olmalıdır. Ancak bunlar arasında en önemlisi köpeğinizin yaşına ve ırkına uygun mama seçimini yapmaktır. Köpekler için kuru mama, yaş mama, ödül maması gibi mama çeşitleri vardır.

Köpek mamaları arasından tercih yaparken ambalaj üzerinde yazan besin değerlerini, mamanın faydalarını, öğün bilgilerini ve mamanın  köpeğinizin yaşına ve ırkına uygun olup olmadığını görebilirsiniz. Köpeğinizin mama ve su kapları, tasması, yatağı ve seyahat ürünleri de olmalıdır. Köpeğinizin kaybolma ihtimaline karşı boyun tasmasına bir isimlik de takmanız gerekir.

Köpeğinizin rahat uyuması ve kendini güvende hissetmesi için bir köpek yatağına da ihtiyacı var. Köpeğinizin boyutlarına uygun bir köpek yatağı tercih edebilirsiniz. Köpeğinizle özel araç ile yapacağınız seyahatlerde kullanmak üzere bir taşıma çantası da satın almalısınız. Taşıma çantası, köpeğinizi bagajda yaptığı yolculuklarda üzerine düşebilecek eşyalardan korur.

Sevimli dostunuzun veteriner kontrolünde eğer gerek görülürse besin takviyeleri kullanması önerilebilir. Besin takviyeleri; tüy ve deri yapısını destekleyecek, ırka bağlı yatkınlığı olabilecek hastalıklardan koruyabilecek, kas ve eklem yapısını koruyabilecek içerikte olabilmektedir.

Köpeğiniz yavru ya da yetişkin olsun ona tuvalet eğitimi verebilirsiniz. Tuvalet eğitimi; köpeğinizin bir rutine alışması ve sizin zaman kontrolünü elinize almanız açısından önemlidir. Tuvalet eğitimi, dışarıda yaptığınız gezilerde köpeğinizin sizi dinlemesi ve komutlarınıza uyması açısından da gereklidir. Evde olmadığınız saatlerde köpeğinizin tuvalet ihtiyacını giderebilmesi için, ona ev ortamında çiş pedi aracılığıyla da eğitim verebilirsiniz.

Kaliteli köpek maması markalarını ve petşop malzemelerini tek çatı altında toplayan Petzimo.com, köpeğiniz için güvenli ve hızlı alışveriş yapabileceğiniz bir internet sitesidir. Köpeğiniz için gerekli olan kuru ve yaş mamalar ile birlikte, tüm köpek malzemelerini de Petzimo’dan satın alabilir, ürünlerinizi adresinizde teslim alabilirsiniz.

Petzimo.com üzerinden yaptığınız alışverişlerinizde online kredi kartı, kapıda nakit ve kredi kartıyla ödeme seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bir yorum

  1. Mete Mete 1 Haziran 2017

    Birkaç kere köpek besledim hayvanları çok seviyorum ama bakımları çok zor. Mama fiyatları, aşıları her şeyleri para gerektiriyor 🙁 nasıl olcak böyle?

Bir cevap yazın