İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bir2 Parça Tulum

Çocuklar için yapılan her özel şey dikkatimizi çeker değil mi? Özellikle de hamileyken .

Çocuğuma ne alsam? Aldığınız kıyafetler minnacık olunca ben bunu nasıl giydiricem , nasıl bezini değiştiricem ve daha bir sürü soru kafanızda dolaşırken hele de ilk zamanlar bebeklerin böyle fışkırır tarzda yapmış olduğu o değişik renkteki kakaları yok mu 🙂 , kıyafetine sürülür,üzerini tamamen çıkarmak zorunda kalırsınız,üşüyecek korkusuyla nasıl değiştireceğini bilemezsiniz eliniz ayağınız bazen birbirine dolaşır çünkü bebeğiniz o anda fena halde ağlar. Ben İpek ve Kartal da çok yaşadım bu sorunu, çoğu anne de yaşamıştır sanırım. Güzel ama bir o kadar da heyecanlı bu işin kolay olması için bakın Ela hanım ne yapmış, ne düşünmüş. Annelerin çok fazla fayda göreceği ve severek alacağı bu müthiş kıyafetlere bayıldım.

Sizler de bakın, bayılacaksınız gerçekten.Hadi buyrun…

 

Bir2 Parça Tulum, bir annenin bebeğinin ihtiyaçlarından yola çıkarak tasarladığı ürünleri diğer annelerle buluşturmaya karar vermesi sonucu kurulmuş bir bebek giyim markasıdır.

Bebek body ve tulumları üzerine faaliyet gösteren Bir2 Parça Tulum 2016 yılında Ela Özgerçek Eryılmaz tarafından kurulmuştur.

 Anneliğinin 5. Ayında uykusuzluğunun hat safhasında bebeğinin altını kirletmesi sonucu bodysini değiştirmek zorunda kaldığı esnada hem bebeğini kirletip, hem üşütüp hem de uyanmasına neden olunca, aydınlanma yaşamış, bebeğinin ağlama sesi eşliğinde   “hem tek parça olup hem de 2 ayrı parçaya ayrılabilen bir body neden üretmezler ki, öyle olsaydı sadece kirlenen alt kısmı değiştirip hem bebeğimi üşütmeyecek, hem her yerini kirletmeyecek hem de uyandırmamış olacaktım “diye söylenirken acaba bu body’lerden var mıdır diye araştırıp bulamayınca kararını vermiş ve markalaşma sürecini başlatmıştır.

Bir2 Parça Tulum bebeklerin tek parça giyinmesini ve üşütmemelerini sağlarken, 2 ayrı parçaya bölünebilme özelliği ile annelere de rahat ve konforlu bir kullanım alanı oluşturmaktadır. Bu özellik ile body ve tulumların sadece kirlenen kısımları değiştirilecek böylelikle hem zamandan hem de çamaşır yükünden aynı zamanda da su elektrik ve deterjan tüketiminden tasarruf sağlanacaktır.

Bir2 Parça Tulum ürünleri tasarlanırken kendimize sorduğumuz ilk soru “Ben bu ürünü çocuğuma giydirir miyim” cevabımız evet ise ürünlerimizi üretiyor üretim yaparken bebeklerimizin konforunu annelerimizin ise endişelerini göz önünde bulunduruyoruz.  Bu sebepten bebeklerimizin hassas ciltlerini en az sizin kadar önemsiyor ve ürünlerimizin hepsini % 100 pamuklu kumaştan üretiyoruz. Kullandığımız etiketleri ise bebeklerimizin ciltleri ile temas ettirmiyor ve dış kısmına dikiyoruz.

Biliyoruz ki bebekleri için en iyisini anneleri, anneler için en iyisini biz düşünüyoruz.

Poyraz’ın ve Bir2 Parça Tulum’un Annesi : )

www.bir2parcatulum.com

İnstagram

 

Ela Özgerçek Eryılmaz Kimdir?

1983 yılında İstanbul’da doğdu. Kocaeli Üniversitesi Turizm ve Seyahat İşletmeciliği bölümünden mezun oldu. 12 yıl Turizm otelcilik sektöründe çalışıp oğlu Poyraz’ı kucağına aldığında  iş hayatına son vermeyi düşünürken Poyraz’ın doğumu ile ihtiyaç duyduğu bazı ürünlere sektörde ulaşamayınca kendisi üretime girmeye karar vererek Bir2 Parça Tulum markasını kurdu ve bebek giyim sektörüne girmiş oldu.

“Bebekleri için en iyisini Anneleri bilir” düşüncesiyle hareket ederek bir annenin nelere ihtiyaç duyabileceğini farkettiğinde fikirlerini diğer annelerle paylaşması gerektiğine inandı ve çalışmalara başladı. 2016 Aralık ayında çalışmalara başlayan Ela, hayalini Nisan 2017’de diğer annelerle buluşturdu.

2 Yorum

Bir cevap yazın