Anaokulu Etkinliği-İcat Yapıyoruz

Anaokulu Etkinliği-İcat Yapıyoruz

27 Mart 2017 2 Yazar: Burcu Öğünlü

Çocukların hayal güçleri bazı şeylerle birleştiği zaman ortaya neler çıkıyor neler. En önemli şeylerden biri de onlardan bir şeyi icat etmesini istediğiniz anda çıkıyor ortaya. Anaokulu etkinliklerinde bu hafta icat haftasıydı. Bakın cimcime ne icat etti?

Önümüzde bir dergi ve arkasında yazan kısa bir paragraf , bu paragrafta da çocuğunuzdan bir şeyi icat etmesini istememiz isteniyor. Ben de bunun üzerine cimcimeye hadi kızım bir şey icat etmeni istesem ne icat ederdin diye sormamla başladı hikayemiz . Cimcimenin cevabı “Çöp attığım zaman müzik çalan çöp kutusu” oldu. Nasıl yani kızım, biraz anlatırsan birlikte bu icadını yapabiliriz diye söylediğimde hemen ders çalışırken kullanmış olduğumuz çöp kutusunu getirdi. Etrafını yapışkanlı eva ile kapladı, bir önceki hafta da süt kutusundan yapmış olduğumuz radyoyu ona yapıştırdı. Anne bak çöp attığım zaman müzik çalıyor “drırırıdırdıırııd” ağzıyla da böyle sesler çıkardı. Çok mutlu oldum, hayal gücü bir artık malzemeler ile birleşti ve neler çıktı ortaya. Bende çöp kutusunun içine buzdolabı poşeti koydum artık çöp attıkça müzik çalan çöp kutumuz hazırdı. 

Bir düşünsenize, her çöp atışınızda çöp kutusundan müzik çalıyor. Ne kadar güzel olur değil mi? Bazen oyun havası, bazen marş, bazen de klasik müzik…

İnsanların biraz değişikliğe biraz nefes alabilmeye ihtiyacı var.

Bizim bu haftaki etkinliğimiz böyleydi hadi sizlerde çocuklarınızla icat yapın bizlerle paylaşın, bekliyoruz.

 

Anaokulu Etkinliği-Kağıttan Kolye Yapımı

Anaokulu Saat Yapımı Etkinliği