İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bebeğinizin Gaz Sorunu Nasıl Ortadan Kaldırılır?

Anne ve babaların yeni doğan bebekleri ile birlikte yaşam süreçlerinin başlaması ile birlikte artık gaz sorunu diye yeni bir problem ile de karşılaşmaktadırlar. Sizler de bebeğiniz ile ilgili yoğun bir gaz sorunu yaşıyorsanız öncelikli olarak mevcut olarak bebeğinizin içinde bulunduğu gaz sorunun nasıl ortadan kalkabileceği ile ilgili bilgilere sahip olabilirsiniz.

Öncelikli olarak her bebekte gaz sorunun meydana gelmesini süreçleri farklılıklar gösterebilmektedir. Kimileri bazen ilk haftadan itibaren bu sorunu yaşarken kimileride bir aylık bir sürecin sonunda gaz sorunu ile mücadele etmeye başlamaktadır.Bebeklerin ani bir şekilde canının yanması ile çığlık atarak ağlamaya başlaması sizleri de çok tedirgin edebilir. Ancak bu durumun bağırsaklarında meydana gelen gaz sıkışmasından dolayı olmaktadır. Bebeğinizin gaz sorunu nasıl ortadan kaldırılabilir?

-Öncelikli olarak bebeklerin gaz sorununu ortadan kaldırmak için yapılması gereken ilk şeylerden birisi de gaz masajıdır. Bu gaz masajı kesinlikle bebeğinizin gazını çıkarmak için en çok etkili olan yöntemlerden birisidir.

-Bebeklerdeki gaz sorununu ortadan kaldırmak için nasıl bir masaj yapmanız gerektiğini ve en önemlisi de bu işin metotlarını bilmeniz daha etkili olacaktır. Bebeğinizi ile olarak kucağınıza yatırarak ilk olarak bacaklarınızda onu hafifçe sallayarak başlayabilirsiniz. Ardında da avuçlarınızın içlerinin ısınması için ellerinizi birbirine hızlı bir şekilde sürterek ısınmasını sağladıktan sonra avuçlarınızı çok bastırmadan bebeğinizin karnını kapatabilirsiniz. Bu sıcak uygulama ilk aşamada bebeğinizin gaz sıkışmasını büyük ölçüde rahatlatacak olan uygulamalardan birisidir.

-Bebeklerde oldukça sık bir şekilde gaz sıkışmasının meydana gelmesinin en önemli nedenlerinden birisi de sindirim sisteminin tam olarak gelişmemesinden dolayıdır. Bunun için de her ne yaparsanız yapın yine de bebeğinizin gaz sıkışması sorununu ortadan kaldırmıyorsanız kesinlikle sindirim sistemini gelişmesini beklemekten başka bir çareniz de kalmamaktadır.

-Bunların dışında ise doktor kontrolünde sadece yeni doğan bebekler için uygun olan ilaçlar da yine gaz sıkışmasını kısa süre içinde ortada kaldırmaya yardımcı olan yöntemlerden birisidir. Genellikle yeni doğan bebekler için tercih edilen bu ilaçların hemen hepsinde bağırsakların gelişimi için ve en önemlisi de sindirim sistemini destekleyecek öğeler bulunmasıdır. Bu sayede de doktor kontrolü ile bebeğinize düzenli olarak vereceğiniz ilaçlar sayesinde de daha kolay bir şekilde bebeğiniz sindirim yapabilecektir ve gaz sıkışması sorununu da ortadan kaldırabilecektir.

-Bebeklerin daha hızlı ve çabuk bir şekilde gelişmesi için ise kesinlikle düzenli uyku ve beslenme düzenlerine oldukça dikkat etmelisiniz.

Bir yorum

Bir cevap yazın