İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Okul Öncesi ve 1. Sınıflar İçin Zeka Gelişimini Destekleyen Kitaplar Ve Oyunlar

Ebeveynlerin, çocuklarının bulunduğu yaş grubuna uygun seçilebilecekleri birbirinden faydalı akıl oyunları ve zeka geliştirme kitapları bulunuyor. Zeka oyuncakları ve kitapları, çocukların öğrenirken eğlenmesini de sağlayan, çocukların zihin gelişiminde etkili olan, konsantrasyonunu arttıran, sorumluluk bilinci aşılayan oyuncaklar ve kitaplardır.

Ustunzekalilar.com, ebeveynlerin en çok ziyaret ettiği siteler arasında olup çocuk yaş grupları için eğitici ve zihin geliştirici, yaratıcılık arttırıcı ürünler sunmaktadır. Sitede yer alan ürünler arasında okul öncesi ve 1. sınıflar için zeka gelişimini destekleyen kitaplar ve oyunlar da bulunuyor. Fikir verebilmek açısından sizlerle sitede satışa sunulan ürünlerden biraz bahsedelim.

Pratik Düşünme Becerileri Kiti

Öğrencilerin analitik düşünme becerilerinin gelişimine katkı sağlayan Pratik Düşünme Becerileri Kiti okul öncesi ve 1. sınıflar için hazırlanmıştır ve içerisinde etkinlik kitabı ile öğretim materyalleri bulunur.  Etkinliklerin üzerinde yazan yönergeler, etkinlikler hakkında öğretmenlere verilmiş kısa bir özettir.Etkinliklerin geleneksel kağıt kalem etkinlikleri olmadığının anlaşılması önemlidir.

Pratik Düşünme Becerileri kitabında Analitik düşünmeye dayalı etkinliklerde üç farklı materyal kullanılacaktır. Bunlar; örüntü blokları, nitelik blokları ve küplerdir. Öğrenciler bu materyalleri, nesneler ve figürler arasındaki ilişkileri analiz etme becerilerine dayalı problem çözme etkinliklerinde kullanacaklardır. Örüntü blokları standart boyutta altı farklı şekil ve renkten oluşur: Üçgen, yamuk, altıgen, kare, geniş eşkenar dörtgen, uzun eşkenar dörtgendir. Etkinlik 1 ve 2’de bu şekilleri görebilirsiniz.Küpler plastik bağlantı küpleridir. Etkinlik 5 ve 6’da örnekleri bulabilirsiniz. Setler içerisinde 10 farklı renk bulunur. Nitelik blokları 5 farklı şekil (üçgen, kare, dikdörtgen, daire ve altıgen), üç farklı renk (kırmızı, mavi, sarı), 2 farklı büyüklük (büyük ve küçük) ve iki farklı kalınlık (kalın ve ince). Küçük şekillere örnekler etkinlik 3 ve 4’te; büyük şekillere örnekler etkinlik 159-166’da bulunmaktadır.

6 yaş ve üzeri için Dr. Eureka Dikkat ve Hafıza Oyunu

Üstün yetenekli Dr Eureka’nın tamamlanması gereken çok önemli deneyleri var ve siz bu ünlü bilim adamına asistanlık yapacaksınız. Bir görev kartı, 3 deney tüpü ve 6 renkli top alıp, onun bilimsel formülünü çözün. Maddeleri düşürmeden tüpten tüpe aktarın ve görev kartında gösterildiği gibi doğru sırada dizin. Hem ellerinizi hem de beyin kıvrımlarınızı çalıştıran bu oyunu tek başınıza da oynayabilirsiniz, grup olarak da. Yüksek kalitedeki materyali ve sıra dışı konseptiyle tüm ailenin oynamak isteyeceği bir oyun.

Çocuklarınız için aradığınız zeka geliştirici ve yaratıcılıklarını destekleyici ürünleri bulabileceğiniz ustunzekalilar.com kredi kartınızı güvenle kullanabileceğiniz bir alt yapıya sahiptir. Sitede zeka geliştiren oyuncakların yanı sıra dikkat geliştirici oyunlar, eğitici oyunlar, el becerilerini geliştirebilecekleri ürünler,  fiziksel gelişim oyuncakları, puzzle çeşitleri, üstün zeka kitapları bulunuyor. Eğlenceli sanat etkinliklerinin bulunduğu kategoride birbirinden güzel ürünler de yer alıyor. Bir diğer kategori olan bilimsel kitler ve materyaller bölümü de çocuklarınız ve sizin  ilginizi çekebilir.

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın