Anaokulu Kağıt Katlama Etkinliği

Anaokulu etkinliklerine devam ediyoruz. İpek ile neler yapıyorsak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Çok güzel etkinlikler bulunuyor ve sizlerde evinizde çocuklarınız ile yapabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de bizim çok severek yaptığımız kağıt katlama etkinliği oldu. Yapılışı ve malzemeler şu şekilde :

Malzemeler :

Renkli fon kartonlar

Makas

Yapıştırıcı

Resim

Yapılışı :

Renkli fon kartonlarını istediğiniz genişlikte tek tek kesin. Kesmiş olduğunuz kartonları yuvarlayın, yuvarladıktan sonra uçlarında yapıştırın, biz yapıştırmak için çift taraflı bant kullandık. Resim olarakta Atatürk resmimizi vardı ,onun etrafını yuvarlamış olduğumuz kartonlarla süsledik ve bakın ne çıktı karşınıza. 

Bu etkinlik çocuklarımızın makas nasıl tutulması gerektiği, düzgün nasıl kesiliyor, renklerin uyumunu bir kez daha göstermekte . Biz yaparken çok eğlendik , hadi sizlerde farklı resimler üzerinde uygulayın.

kayıt katlama

atatürk

anaokulu kağıt katlama

Anaokulu Aile Katılım Günü Etkinliğinde neler yapıldı? Hadi buyrun.

Pin It

6 thoughts on “Anaokulu Kağıt Katlama Etkinliği

  1. Anaokulu etkinlikleri 8 Mayıs 2017 at 08:24 - Reply

    Benimde kızım var bizde siz ne yaparsanız onu yapıyoruz ,güzel ve eğlenceli oluyor teşekkürler.

  2. Stajer Öğretmen 13 Haziran 2017 at 13:30 - Reply

    Anaokulu öğretmeniyim bende , staj döneminde bizde çocuklarla yapmıştık, güzel ve eğlenceli aktiviteleri seviyorum. Aslında bunları ödev olarak verirken çocuğun ailesiyle nasıl vakit geçirdiği çok önemli. Sizi yeni buldum, bundan sonra takipteyim ,sanırım kızınız anaokulunu bitirdi, başarılarının devamını diliyorum.Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*