İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anaokulu Aile Katılım Günü Etkinliği

Çocuğunuz anaokuluna mı başladı? Her gün farklı bir etkinlik mi yapıyorlar? Bu etkinliklerde sizin de mi olmanız isteniyor? Evet evet yanlış duymadınız, aile katılım günü adı altında biz velilerde belli günlerde okula giderek çocuklarla birlikle 1-2 saat vakit geçiriyoruz. Peki bizim aile katılım günümüzde neler oldu, anlatayım sizlere.

Büyük bir heyecan bekliyordu beni, karşımda kızım ve arkadaşları olacaktı. Nasıl yapacağım? Ne anlatmalıyım ki çocukların dikkatini çeksin diye düşünürken neden en çok sevdiğim şeyi yapmıyorum, onlara anlatmıyorum diye düşünürken tamam dedim,konum belli oldu ve başladım bunun çalışmalarına. Benim anlatacağım konu resim ile fotoğraf arasındaki farklar oldu . Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız eğer sizde bu etkinliği yapabilirsiniz. Peki ben neler yaptım?

İlk olarak resim ile fotoğraf arasındaki farklı araştırdım, kısa kısa notlar aldım. İlk çekilen fotoğraf, ilk insanın yer aldığı fotoğraf, ilk makineler neler , bunlar hakkında çıktılar aldım ve çocuklara tek tek gösterdim. Evde İpek’in çok fazla kostümü üsü püsü olduğu için onları da yanımda götürdüm. Konuşma balonları da hazırladım. Onların fotoğraflarını çektim ve yanımda  minik bir Canon prtinter ile onların çıktılarını alarak onlara hazırlamış olduğum zarflarla tek tek verdim. Fon kartondan hazırlamış olduğum zarflar çok beğenildi, onun yapımını da sizlerle yakında paylaşacağım. 

Yoğun ama yorucu bir gün oldu benim için ama çok eğlenceliydi. Çocukların fotoğraflarını çekmek, onlarla eğlenmek, çok güzeldi. Aşağıda da fotoğraflarımızı görebilirsiniz.Biz büyük bir aileyiz .23 çocuğun olduğu, yaramazı, uslusu ve dahasının aynı yerde olduğu bir sınıf ve öğretmen ile yarım günde olsa güzel ve eğlenceli vakit geçirirken yeni şeyler öğrenmeleri de çok güzel. Hayatımızda özel günler çoğalmaya başladı ,Allah bizlere uzun ömürler versin daha güzel ve özel günlerimiz çoğalsın.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın