İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Slime Nedir? Nasıl Yapılır?

Yarım kilo slime, bir kilo slime, 50 kilo slime… Şaka bir yana youtube artık slime videoları ile çalkalanıp duruyor. Daha önceden slime deneyimimiz olmuştu fakat ilk defa bu kadar büyük bir slime macerası içerisine girmiş bulunuyoruz. Bizimle slime yapmaya ne dersiniz? O zaman hadi buyrun…

Slime nedir? Nasıl yapılır? Malzemeleri nelerdir?

Slime , boraks, gıda boyası, tutkal ve suyun karışımı ile oluşan, oyun hamuru gibi ama ondan biraz daha sıvı ve yapışkanlı olan bir oyun aracı. Oynarken elinize yapışıyor yada masaya koyduğunuzda yapışkanlıktan dolayı elinize alamıyorsanız bunun tek nedeni boraks yada suyunun eksik olmasıdır. Siz ne kadar çok boraks koyarsanız slimenız o kadar sert olacaktır.

Cimcime anaokuluna başladı biliyorsunuz, çok etkinlikli ve yeniliklerle dolu bir yıl olacağa benziyor. Güzel günler bizi bekliyor diye söylemeden de edemeyeceğim. Anaokulunda süpriz günlerimiz oluyor ve cimcime liste başında olduğu için ilk farklı şeyi bizim yapmamız bekleniyordu ve ben zaten bu tür şeyleri çok sevdiğim için onunla birlikte de güzel vakit geçireceğime inandığım için hadi slime yapalım dedik ve başladık slime hazırlıklarına.

İlk olarak N11.com dan malzemelerimizi aldık. Yaklaşık olarak 3 kiloya yakın slime yaptık. Çok eğlenceli geçti bizim için sizler de yaptığınızda çok eğleneceksiniz, buna eminim.

İpek’in Kanalında kısa bir videomuz var, bakmak isterseniz bekleriz

Malzemeler :

  • Tutkal
  • Gıda boyası
  • Boraks (tıraş köpüğü ile de yapabilirsiniz)
  • Su(ılık)

Yapılışı :

Ilık suyun içerisine çok az boraks koyun ve karıştırın, içerisine çok az gıda boyası koyun ve karıştırmaya devam edin. Tutkal ile borakslı suyu birlikte karıştırın, ne kadar çok karıştırırsanız o kadar kıvamlı olacaktır. Eğer kıvamınız elinize yapışıyor ve hala sıvıysa o zaman biraz daha borakslı su eklemenizi tavsiye ediyoruz. Boraks miktarı kıvamı çok etkiliyor. Hazırladıktan sonra yarım saate kadar serin bir yerde bekletin ve zıp zıp hamurunuz hazır, artık oyun zamanı…

2 Yorum

Bir cevap yazın