İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kuru Yapraklardan Neler Yapılır?

Çocuklarınızla yaprak çalışması yapmak ister misiniz?

Sonbahar geldi ve her yerde yapraklar var. Çocuğunuzla birlikte dışarıya çıkın ve yerdeki yaprakları toplayın. Hem renklerini, hem boyutlarını, hem de yaprakların neden kurudukları ve neden döküldükleri hakkında onlarla konuşabilirsiniz. Hem siz güzel vakit geçirmiş olursunuz hem de onların dikkatini çekecek, eğlenerek öğrenmenin ne kadar güzel olduğuna örnek olabilirsiniz. İpek anaokulu için yaprak topladı ve birlikte onun deyimiyle “Kelebekler Vadisi” yaptık. Çeşit çeşit kelebekler ormanda uçuşuyor.Aile katılım günümüz hem benim hem de İpek için çok keyifli ve eğlenceli geçti. Sizler de bu etkinliği çocuklarınız ile yapabilirsiniz. Sınıftaki çocukların yapmış olduğu örneklerden sizler için paylaşıyoruz, hadi bakalım sizler neler yapacaksınız görelim .

 

Yapraklar hakkında konuşuyoruz, arkadaşı Arda ile yapraklara dokunup, renklerine göre ayırdılar ve büyük küçük diye konuştular. Bu yapraklardan neler yapabilirsiniz diye sorduğumda tavşan, araba gibi şeyleri hayal ettiler ve kağıt üzerinde gösterdiler . Çocukların hayal güçleri gerçekten müthiş.

Geçenlerde duymuş olduğum bir cümle beni gerçekten düşündürdü, “Gülümsemeyen bir öğretmenin dersinden çocuklarınızın başarılı olabilmesini beklemeyin” gerçekten doğru değil mi? Sevmediğiniz, somurtkan bir öğretmenin dersinden nasıl başarılı olabilirsiniz ki? Nasıl ondan bilgi alabilirsiniz ki? Çünkü sevmiyorsunuz…

İpek öğretmenini çok seviyor,öğretmenimiz bütün çocuklara aynı ses tonuyla , aynı kararla ve gülümsemeyle cevap verdiği onlarla konuştuğu için belki biz şanslıyız. İpek ilk zamanlar okula gitmeyeceğim diye ağlarken , şimdi uyku problemimiz dışında çok iyi. Peki neden? En büyük neden tabi ki öğretmeni. İlgilenmese, onlara güzel şeyler öğretmese yada çocuklar arasında ayrımcılık yapsa o çocuklardan maalesef bir etki bekleyemez. Etkiye tepki diye boşuna söylemiyorlar değil mi?

Sonbahar geldi derken havalarda soğumaya başladı, aman çocuklarınız hastaysa sakın okula göndermeyin. Hem sizin çocuğunuz geç iyileşir hem de sınıfında ki arkadaşlarının da hasta olmasına neden olabilir. Keyifli ,sağlıklı ve eğlenceli saatleriniz olsun.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın