İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Rüzgar Gülü Nasıl Yapılır?

Çocukluğumuzun en güzel oyuncaklarından, şimdiki çocukların da severek kullandığı rüzgar gülünü yapmaya ne dersiniz? O zaman sizler için çok güzel bir yazımız var.

Cimcime anaokuluna başladı biliyorsunuz, her gün özel bir günleri oluyor, bizim de o günlerde yapacağımız şeyler olacak ,günlerimiz belli oldu bile. Kasım ayında olmasının ve benim de izinlerimin olması şanslı olduğumuzu gösteriyor sanırım. Değişik bir şeyler yapmayı, hediye araştırırken hem zevk alabileceği hem de yararlı olabilecek şeyleri araştırmayı bulmayı hediye etmeyi çok seven biriyim. Cimcime de benden bu şekilde görmüş ki her şeyin en güzelini istiyor, arkadaşlarıyla paylaşmayı da çok seviyor. İpekğin sürpriz gününde ilk olarak saksı şeklinde bir şey yapalım diye düşündük daha sonra da neden rüzgar gülü yapmayalım dedik, tabi bundan iş arkadaşlarımında büyük katkısı var. Fikirler bazen çok güzel sonuçlar çıkarmamıza neden olabiliyor.

Rüzgar gülünün internette şablonunu aratırken , nasıl değişik şeyler bulduğumu anlatamam ama benim en çok beğendiğim , sap olarak kullanılan kurşun kalemler oldu. Sap kısmına kalemi raptiye ile tutturarak hem rüzgar gülü hazırladık hem de kalemi çocuklar kullanabilecekler. Sizler için şablonumuz aşağıda, isterseniz iki renkli yapabilirsiniz, daha gösterişli olacağına eminim. Renkli fon kartonlarını kullanarak biz rüzgar gülümüzü yaptık, hadi sizde yapın. Çocuklarınızla güzel bir etkinlik önerisi olabilir. Kesmesi biraz sıkıntı, onu anne ve babası olarak sizlerin yapmanızı tavsiye ediyoum. Tabi raptiyeyi de mutlaka siz kaleme batırın ama renk seçimini, kalem seçimini onlara yaptırarak bu etkinliğe onlarında katkısını sağlamış olacaksınız.

Keyifli bir etkinlik günü sizleri bekliyor…
rüzgar gülü şablonu

 

rüzgar gülü kesimi

rüzgar gülü nasıl yapılır?

Rüzgar gülü yapımı

Kuru Yapraklardan neler yapılır? Bakın biz neler yaptık.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın