İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Paten Kaymayı Öğreniyoruz

Paten nedir? Buz pateni ve tekerlekli paten arasında ne fark vardır?

Paten uzun zamandan beri insanların hayatına girmiş bir spor dalıdır aslında. Hayatınıza paten girdiyse aslında çok eğleneceğiniz ve çok dikkatli olmanız gerektiğini görebilirsiniz. Sert bir zemin üzerinde kayabilirken buz üzerinde de kayabiliyorsunuz tabi bunlar için ayrı aparatların olması gerekmektedir. Sert bir zemin üzerinde kaymak istiyorsanız eğer o zaman ayakkabınıza takılabilen dört tekerlikli yada ayakkabı gibi giyilebilen iki tekerlekli patenleri seçebilirsiniz. Buz üzerinde kayacağım, ben de bir Elsayım diyorsanız eğer işte o zaman pateninizin altında kızak olmalı. Kızak sayesinde buz üzerinde kolaylıkla kayabilir ve güzel vakit geçirebilirsiniz.

İpek arkadaşlarından görmüş olduğu paten sevdasına kendisini kaptırmış ve bizlerden paten istemişti. Aslına bakarsanız biz dört tekerlekli olsun istiyorduk ama dayımız sağ olsun doğum gününde cimcimeye iki tekerlekli paten almış bile. Pembe renkte olması ve küçültülebiliyor olması da bizim için önemli unsurlar arasındaydı. 28 numara paten bulabilmek maalesef çok zor. Biz cimcime ile parkta birkaç  gün paten kaymaya çalıştık, kaydık mı hayır tabi ama onun üzerinde durabilmesi, heves etmesi, düşüp kendisinin kalkması, heyecanlı olması çok güzeldi. Paten dersini mutlaka alması gerekiyor, ders almadan bizim öğretmeye çalışmamızla yapamaz zaten. Ben bu zamana kadar paten hiç kullanmadım, çok istedim ama onun üzerine çıkabilecek güç yok bende.Belki de bu yüzden cimcimenin her şeyi denemesini çok istiyorum, kafası karışacak mı? evet belki az da olsa kafası karışacak neye yöneleneceğini bilemeyecek ama sonunda istediğini yapabilecek, kararı kendisi verecek.

paten kaymak

Geçen sene bu zamanlarda da buz pateni yapmıştı hatırlarsınız belki, kısa kollu incecik elbiseyle buzun üzerinde kaymıştı, buradan okuyabilir videomuzu izleyebilirsiniz    

Çocukken yapılabilen her şey çok güzel. Hayatımız hep keşkelerle geçiyor , bizler bu şekilde büyürken şartlarımızın el verdiği sürece inşallah çocuklarımız bu şekilde olmayacak. Hayatın en acımasız tarafı bu bence, bizim evlatlarımız iyi bir ortamda güzel vakit geçiriyorken başka bir yerde çocuklarımız maalesef savaşın içinde , ölüyorlar. Allahım sen bizleri koru…

paten

Siz paten kayıyor musunuz? Size göre buz mu yoksa normal sokakta kayılan patenler mi keyifli? Paten kayarken size göre neler önemli?

Cimcime paten kayacağım, kaymak istiyorum dediği anda ilk aklıma gelen kask takması ve kol ve bacaklarını koruması geldi. Çocuklara göre kask bulmak yada dizlik bulmak gerçekten zormuş.İpek biliyorsunuz çok zayıf ,hiçbir şey olmuyor maalesef. O yüzden kask bulmakta bizim için sorun olmuştu. Sizler inşallah bu tür sorunları yaşamazsınız?

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın