Sosyal Bahçe ile Çocuklar Daha Sosyal

Sosyal Bahçe ile Çocuklar Daha Sosyal

9 Eylül 2016 0 Yazar: Burcu Öğünlü

sosyalbahce_3

Genç Girişimciler ve Liderler Derneği (JCI) Maltepe Şubesi, Maltepe Kent Konseyi ve Maltepe Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirdiği  “Sosyal Bahçe” projesiyle geleneksel çocuk oyunları yeniden canlandırmaya devam ediyor.

ilk ve ortaöğretimdeki çocuklara yönelik hazırlanan proje kapsamında mendil kapmaca, sek sek, yağ satarım bal satarım, yakan top ve üçtaş gibi geleneksel çocuk oyunları hayat buluyor.

Gönüllük esasına dayalı başlatılan proje, Maltepe sınırları içerisinde kalmayıp, farklı illerde farklı okullarda da uygulanmaya örnek alınmaya başlanmış durumdadır. Geçen yıl başlatılan proje bugüne kadar 6 ilde 17 okulda  ve  13 bin öğrencinin gelişimine katkıda bulunmuştur.

sosyalbahce_1

Projenin geldiği nokta itibari ile açıklama da  bulunan JCI Maltepe Şube Başkanı Özkan Kazaklı, ” Çocuklarımızı bir nebze olsun, ayrılmadıkları bilgisayar başından kaldırabilmek, kendi aralarında kaynaşmalarını sağlayabilmemiz bizleri mutlu ediyor, Maltepe Belediyesi ve Kent konseyi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” diye konuştu.

 

maltepe sosyalbahce_2 sosyalbahce_4