İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Buse ve Anne Tv İle Röportaj

Youtube hayatınıza girdi mi? Kilolarca slime yapılan videolar, evcilik oyunları challangelar , makyaj videoları ve çok fazlasını youtube kanallarında bulabilirsiniz. İpek ve bizim ailece kullanmış olduğumuz youtube kanallarımız var biliyorsunuz. İpek videolar izlerken onun hangi kanallara abone olduğu, hangilerini izlediği bizler için çok önemli. Cimcimenin yakından takip ettiği bir youtube kanalı ile bugün sizlere merhaba diyoruz. Buse Ve Anne Tv , çok güzel videolar çekiyor, sizlerde mutlaka abone olun ve onları yakından takip edin. Youtube da abone olmak sizin o kanala video koyar konmaz ilk izleyenler arasında olabilmeniz için önemli, beğenip paylaşmanız özellikle de yorumlar yazmanız onlar ve bizler için nasıl ilerlememiz konusunda da öncülük sağlıyor.

Buse ve Annesi neler yapıyor diye merak ediyorsanız eğer hadi bu özel röportajımıza sizlerde ortak olun.

Merhaba, kısaca kendinizden bahsedebilir misiniz bizlere? Neler yapıyorsunuz?

Öncelikle 37 yaşında iki çocuklu bir anneyim.Ve asıl mesleğim İngilizce Öğretmenliği.Aynı zamanda profesyonel makyaj sanatçısıyım.İçimde hiç büyümeyen bir çocuk var ve bu yüzden sanırım tam bir oyuncak tutkunuyum.Kitap okumak,özellikle kişisel gelişim yayınları,polisiye diziler en sevdiğim şeylerdir. Buse 4.sınıfa başlıyor.O da tam bir Monster High takipçisidir.Şu sıralar en büyük tutkusu Minecraft oldu gerçi.Kitap okumayı o da çok sever.Aynı zamanda lisanslı karateci kendileri 🙂

 buse ve anne youtube kanalı
Youtube hayatınıza nasıl girdi?
Youtube uzun zamandır hayatımızda.Ben aslen kozmetik,stil,makyaj kanallarını takip ederdim hep.Ve tabi ki yabancı oyuncak kanallarını.Ve Busede oyunları oyuncakları izlemekten hoşlanırdı.Ve bizim kendi videolarımızı çekmeye başlama sebebimiz Mommyand Gracie Show oldu.Buse henüz 1.sınıftayken sürekli onların Monster high tanıtımlarını izler,kızıma tercüme ederdim.Sonra Buse’de video çekmek istedi.Ve düşündüm ki aslında çok fazla ortak yönümüz var oradaki anne ile. Monster High sevgimiz,koleksiyon merakımız,oyuncakçı gezilerimiz…
Ve dedim ki neden biz bunu Türkçe olarak yapmayalım hem İngilizce talip edemeyen birçok çocuğa gence anneye ışık tutmuş oluruz.Ve bu şekilde 2014 te kanalımızı kurduk.O zamanlar bizim gibi anne-kız olarak tamamen kamera karşısında video yapan kanal yoktu aslında.Biz bu formatı ilk uygulayan oyuncak kanalıyız.
Video çekerken nelere dikkat ediyorsunuz? Olmazsa olmazlarınız var mı?
Videolarımızda  genelde içimizden geldiği gibiyiz,o an ne düşünüyorsak öyle gelişiyor.Zaten oyuncaklara doğal tepkimizi yansıtıyoruz.Öyle editing harikaları galan yaratmıyoruz.
buseveannetv
Buse ve Batu, bundan sonraki videolarda birlikte olacaklar mı?
Evet zaman zaman birlikte olacaklar.Tek başlarına da olabilirler.Takipçilerimizin isteklerini dikkate alıyoruz bu konuda.
Slime youtube da en çok çekilen videolar arasında, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Evet Slime ilginç bir şekilde fenomen oldu.Soğuk,ıslak,vıcık vıcık bir şey slime. Biraz iğrenç biraz da komik.Tam çocukların muzurca kurcalamak dokunmak isteyeceği bir şey. Çok çok gerekli ve faydalı bir oyuncak mı?Bana göre pek te değil.Eğlenceli olabilir ama o kadar.
Monster High çılgınlığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Oyuncakların çocuklar üzerinde ki etkisi nedir?
Monster High deyince işte düşüncelerimi birkaç satıra sığdırabilmem çok zor.Gerçekten çok beğendiğim,hayranlıkla takip ettiğim bir oyuncak bebek serisi. Her şeyden önce bir felsefesi var.Kendin ol,eşsiz ol,canavar ol! Aslında verdiği çok mesaj var.Ama küçük çocuklardan ziyada gençler ve hatta yetişkinlere yönelik. Barbie gibi tek tip prototip değiller.Her bir bebeğin karakterin kendine özgü renkleri,tarzı ve özellikleri var.Hiçbir bebeğin yüz kalıbı diğeriyle aynı değil.Herbiri hayal gücü ve tasarım harikası.Ve kendilerine özgü kusurları da var.Ve aynı okulda birbirlerini,farklılıklarını kabullenerek dostça yaşayan gençleri anlatıyor hikayesi. Bundan çocuklarımıza iletebileceğimiz çok mesaj var bence. Önyargılı olmamak,arkadaşlar arasında kabul görmek için başkasıymış gibi davranmamak,kendinden utanmamak,herkesi olduğu gibi kabul etmeye çalışmak vs. İşte bütün bu alt yapısı yüzünden Monster High ve bebeklerine hayranım.
Takipçilerinize ve Annelere neler söylemek istersiniz? 
Bizi izleyen,takip eden ,takdir eden,bizimle eğlenen herkese sonsuz teşekkürler. Bence herkes içindeki çocuğu korumalı.Anneler çocuklarını büyütmeye,yetişkinleştirmeye çalışmamalı.Okula başlayan çocuğun yaşın geçti diye bütün oyuncakları çöpe gitmemeli.Korkmayın hiçbir çocuk bebek kalmaz…Oyun ve oyuncaktan kopartarak daha sorumluluk sahibi olgun çocuklar yapmış olmuyoruz. Her şey zamanla izin verin çocuklar doya doya oynasın ve doysunlar.Zamanı gelince tatlı anılar olarak kalacak zaten oyuncaklar.Oyunsuz ve oyuncaksız kalmamanız dileğiyle..

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın