İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Meryan Hotelde İki Çocukla Tatil

İki çocukla tatile mi gidilir? Daha 6 aylık çocukla nasıl yapacaksın oralarda? …

Bu sorulara maruz kalmayan anne var mıdır acaba? Benim bu sene tatil öncesinde duyduğum soruların başında geliyordu. Kartal 6 aylık İpek 5 yaşında evet iki çocukla tatile çıkmak benimde gözümü korkutmadı değil ama iyi ki de gitmişiz diyorum şimdi. Tatil planımız aslında bu sene yoktu. Doğum yaptım, bayram tatilleri de uzun dedik bu sene izin yapmayalım ,evde dinlenelim diye düşünürken hoppp kendimizi Alanya da bulduk. Bu sene yine Alanya bize merhaba dedi.

BurcuveBatu instagram hesabımızda Şahangillerin başlatmış olduğu oyuna katıldık. Oyun onların bir videosunu canlandırıp otelin beğenmesi ile bitiyor ve sonucunda da otelde 1 haftalık konaklama hediye ediliyordu. Hadi şansımızı deneyelim dedik ve katıldık. Katılan sayısının az olması bizim şansımızı arttırdı tabi ki biz videolarımızı çektik,çok güldük ama gerçekten çok güzeldi. Daha sonra kendimizi tatile gitmek için plan yaparken bulduk. Meyran Hotel de 1 haftalık tatil bizi bekliyordu hem de iki çocuklu ilk tatilimiz olacaktı.

İstanbul-Eskişehir-Alanya yolculuğumuz 31 Temmuz günü başlamış oldu. Alanya çok uzak olduğu ve iki çocukla da çok zor olur diye düşünerek önce Eskişehir’e gidelim oradan sabah erkenden çıkar yolumuza devam ederiz diye düşündük. Önce Eskişehir yaptık ve sabah 7 gibi de oradan çıktık. 1 Ağustos otele girişimiz ile iki çocukla tatilimiz başlamış oldu. Meryan Hotel 20 yıllık bir otelmiş. Babadan çocuklara geçen bir otel. Otele gittiğiniz zaman odaların eski tip olduğunu görebiliyorsunuz. Çalışan personellerde genellikle stajyer olarak girip daha sonrada orada çalışmaya başlayan kişiler. Pazarlama müdürlerinden duymuş olduğumuz bir bilgi bizi gerçekten çok şaşırttı “Ben buraya stajyer olarak giriş yaptım daha sonra da burada çalışmaya başladım, 18 yılım doldu. Burada çalışanlardan memnun olup ertesi yıl tekrar gelen misafirlerimiz bile oluyor.” dedi. Siz en son gittiğiniz tatil yerindeki kişiden memnun olup ertesi yıl tekrar o otele sırf o kişiden memnun olduğunuz için gider misiniz? O kişinin ismini hatırlar mısınız? Maalesef ben hatırlamam. Çalışan personel özellikle çocuklu ailelere çok önem veriyorlar. Yediğiniz içtiğiniz her şey kaliteli ürünler. Yemek çeşidi pek yok belki de ama güzel yemekler çıkıyor özellikle tatlılar harikaydı. Çocuklar için bir bölüm var, pembe ve mavi tabaklar konmuş ,oradakiler de gerçekten çocukların yedikleri yemekler, pilav-makarna-patates-köfte… Hangi çocuk bunları yemiyor ki?

Otelde Animasyon , animasyon ekibi pek iyi değildi. Çalışanlar çok az Türkçe biliyordu, yabancılarla iletişimleri mükemmeldi, hatta bir keresinde İpek yavrum animasyoncu kızın eline vurabilmek için bekliyordu tam ona vuracaktı ki kız döndü arkasını, tabi ben bu yaptıklarını otelin pazarlama bölümüne bildirdim, birkaç kişi de aynı sorundan dolayı şikayette bulunduğu için önlemlerini alacaklarını söylediler. Çocuğum orada biraz kötü oldu ama heyecanını isteğini kırmaması için yanımıza geldiğinde hadi kızım çak dedim elime vurdu çok mutlu oldu. İşte görüyorsunuz değil mi bir çocuğu kırmak, üzmek nelere neden olabiliyor? Neyse animasyon ekibi özellikle çocuklarla ilgilenenler kötüydü. Yüz boyama da mükemmeller valla, İpek bu şekilde odaya geldiğinde çok şaşırmıştım çok güzel olmuştu gerçekten.

 

Otelde Havuz, iki büyük, bir çocuk havuzu, bir de kaydıraklı havuz bulunuyor. Çocuk havuzunun ortasında ki fiskiye saat 10 gibi çalışmaya başladığında çocuklar çok mutlu oluyordu. Kartal’ın da ilk havuz macerası burada başladı. Sabah havuz suyu soğuk olmasından dolayı biraz korksa da daha sonra alışmıştı. Kuzularım havuzda çok eğlendiler. İpek babasıyla sabahtan akşama kadar neredeyse hep havuzda kaldı, Kartal’ın uyku saati derken biz oğluşla odamızda takıldık. Güzel ve yorucu bir tatil oldu bizim için.

Meryan Hotel Bahçesi, bahçe palmiye ağaçlarından oluşuyor. Yukarıdan baktığınız zaman o kadar güzel bir görüntü sizleri bekliyor ki oraya gidip o anı yaşamanız gerekiyor . Deniz görüntüsü çok güzel. Bahçede instagram çekimleri için bir çerçeve oluşturmaları da çok eğlenceli biz bol bol fotoğraf çektik. Çocuklar için bir parkı bulunuyor, gösterilerin olduğu anfi tiyatro ve kafeler. Bahçesi deniz kenarına kadar yemyeşil.

Otelde Deniz, ahhh ahhh diyebilirim. Güzel bir deniz bizi maalesef beklemiyordu. Çakıllı bir kumsalı vardı ve fena halde dalga vardı. Sadece akşam yemeğinden sonra ayaklarımızı sokmak için gittik. Kartal suyun sesi ile gerçekten çok rahatlamış gibiydi. Denize bakışı o şaşkın hali çok güzeldi. İpek dalga olmasından dolayı korktu biraz. Ağustso ayında bu kadar dalga olması bizim şansımızaydı hava da serindi.

Güzel bir tatil oldu bizler için gerçekten. İki çocukla tatilin nasıl olduğunu gördük yaşadık.Seneye yada bir sonraki tatilimiz bakalım nasıl geçecek. Merakla ve heyecanla bekliyoruz.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın