İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İDO İLE MAPFRE Çocuklara Denizde Tiyatro Keyfi Yaşatıyor

MAPFRE VAKFI, İDO YENİKAPI – BANDIRMA HATTINDA

TİYATRO İLE ÇOCUKLARA TRAFİK KURALLARINI ANLATIYOR

MAPFRE Vakfı (FUNDACIÓN MAPFRE) İDO ile işbirliği yaparak Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Vakıf, özel olarak yaratılan çocuk oyunu ile Eylül ayında İDO’nun Yenikapı – Bandırma şehir dışı seferlerinde, Ekim ve Kasım aylarında ise İstanbul’daki büyük tiyatro salonlarında binlerce çocuğa ulaşacak. Trafik kazalarını önlemek ve trafik kuralları konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Türkiye’de dört yıldır sosyal sorumluluk faaliyetleri gerçekleştiren Vakıf, İDO ile anlaşarak çalışmalarına yeni bir boyut ekledi

İDO İLE MAPFRE TİYATRO

Türkiye’de 4 yıldır MAPFRE çatısı altında “Toplumsal Gelişim”, “Sağlıklı Beslenme” ve “Yol Güvenliği” alanlarında sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiren MAPFRE Vakfı, Vakıf için özel hazırlanan “Bıdık ile Köpük Trafikte” adlı tiyatro oyunu ile Eylül ayında İDO’nun Yenikapı – Bandırma seferlerinde, Ekim ve Kasım aylarında ise İstanbul’daki büyük tiyatro salonlarında binlerce çocuğa ulaşacak.

“Bıdık ile Köpük Trafikte” tiyatro oyunu Türkiye’de bir ilki beraberinde getiriyor.Ekim-Kasım aylarında tiyatro salonlarında ücretsiz oynanacak oyun, Eylül ayında İDO’nun şehir dışı seferlerinde gösterime sunularak ilk kez bir deniz ulaşım aracında sahnelenen oyun olma özelliğine sahip olacak.

Trafik Hizmetleri Başkanlığı’nın internet sitesinden aldıkları bilgiye göre 2015 yılında toplam 1.313.359 kaza gerçekleştiğini ve bu kazalarda 7.350 kişinin hayatını kaybettiğini vurgulayan MAPFRE Vakfı yetkilileri, 2016 yılının ilk yarısında gerçekleşen 182.579 kazada 1.960 kişinin hayatını kaybettiğini ve 169.391 kişiin yaralandığını, yılın geri kalan döneminde daha fazla kazanın yaşanmaması ve trafik konusundaki bilincin artması amacıyla sosyal sorumluluk projelerini farklı bir boyutta sürdürerek önemli bir farkındalık çalışmasına imza atacaklarını belirttiler.

MAPFRE Vakfı Türkiye Sorumlusu Necla Aksoy konuya ilişkin şunları söyledi; “MAPFRE Vakfı olarak topluma karşı sorumluluklarımız olduğuna inanıyor ve bu doğrultuda çeşitli projeler gerçekleştiriyoruz. Dünya çapında trafikte yaşanan kazaları ve can kayıplarını en aza indirmek amacıyla hayata geçirdiğimiz çalışmalara, bu yıl çocuk tiyatrosunun deneyimli ismi Tiyatro Alkış ile hazırladığımız bir oyunu da eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnsanların öğrenmeye en açık olduğu dönemin çocukluk çağı olmasından yola çıkarak trafikte hayat kurtaracak önemli kural ve noktalara değindiğimiz, aynı zamanda da arkadaşlık, sevgi, saygı gibi kavramların altını çizdiğimiz bir oyun hazırladık. Çocukların kahkahalarını duymak için sabırsızlanıyoruz.”

Necla Aksoy, İDO ile gerçekleştirilen işbirliğinin seyir halindeki araç sürücülerine ulaşması nedeniyle çok önemli olduğunu vurgulayarak; “Ayrıca İDO ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği sayesinde tatile giden veya tatilden dönen ailelere de yolculukları sırasında kuralları hatırlatma imkânı bulacağız. Seyir halindeki sürücülere kuralları hatırlatarak tüm ailenin dikkatini bu konuya çekmenin olası kaza riskini azaltacağına inanıyoruz. İDO ile böyle önemli bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında geliştirdiğimiz işbirliğinden dolayı büyük bir memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim” dedi.

2 Yorum

Bir cevap yazın