İpek Kidzania Yaz Okulu Kampında-3.Gün

İpek Kidzania Yaz Okulu Kampında-3.Gün

24 Ağustos 2016 0 Yazar: Burcu Öğünlü

3 gün mü oldu? Zaman ne kadar çabuk geçiyor öyle?

Kampın bitmesine az zaman kalmışken cimcime neler yapıyor neler hep birlikte görelim. Bu kampın en büyük özelliği cimcimeye arkadaş edinmeyi öğretmesi oldu. Biraz çekingen davranıyor bu konuda aslında ama her gün yeni bir arkadaşının olması onun için çok iyi oldu. Dün cimcime beni gördüğünde ilk defa “acıktım” diye ağladığını gördüm. Acıktım? neee İpek sen acıktın mı? Şaşılacak bir durum gerçekten, yemek sorunu yaşayan bu cimcime tabi gün içerisinde kendisine göre bir yemek çıkmadığı için ara öğünlerde meyve ve yoğurt yemesiyle akşamı yaptığı için birazcık acıkmış. Keşke öğünleri kaçırmasa ama yemiyor bu çocuk . Yemek sorununu tekrar Didem ablasını ilettim ve sağ olsun bana yemek konusunda bol bol fotoğraf gönderdi. Anneannesiyle beraber olduğunda bu kadar özlemiyor merak etmiyormuşum meğer. Neden böyle oldu acaba? Orada onun güvende olmadığını mı düşünüyorum acaba?

Son zamanlarda yaşanan bazı olaylar artık çocuklarımız için kötü düşüncelere neden olabiliyor. Anne baba olarak kafamız çok karışık. Neye inanıp neye güveneceğiz artık anlamış değilim. Cimcimenin youtube kanalında gün içerisinde çekilen videoları da yayınlıyor olacağız, orayada mutlaka bakın olur mu? İPEK’İN KANALI

Kidzania Yaz Okulunda 3. gün :

Sabah erkenden yollara düşen cimcime heyecanla arkadaşlarını görebilmek için gider ve ne görsün Dilşah ile tişörtleri benziyor. Havalara uçuyorlar ,birbirlerine sarılmalar, kıyafetlerine bakmalar. Biz olsak ayyy pişti olmuşuz deriz , çocuk olmak ne kadar güzel bir duygu değil mi? Sabah yanlarına Eren diye bir arkadaşları da katılmış ve üçü birlikte güzel vakit geçirmişler. Bugün hava biraz serin ve yağmurlu olduğu için sokak oyunlarını kapalı alanda yapmışlar. Cimcimenin ne kadar heyecanlı ve mutlu olduğu her halinden belli ,maşallah. Daha sonra mandala yapmışlar, ipeğin en çok sevdiği şey. Arkadaşlarıyla da poz vermeden hiç geri kalmaz benim güzel kızım. Öğle yemeklerini yedikten sonrada artık performansa sıra gelir ve tiyatroda minik beyaz tavşan olur. Dün Dilşah tiyatroya katılmış ama cimcime düştüğü için izleyememiş bu yüzden çok üzülmüştü ama şimdi çok heyecanlı ,o da bir oyuncu oldu. Diğer kalan saatlerde de Kidzania içerisinde bol bol eğlence bunları bekliyordu. Cimcime ve arkadaşları pek mutlu bir gün geçirdiler. iyi ki bu yaz okuluna gitmiş cimcime ama keşke ilk günden itibaren gitseymiş.

kidzania öğretmeni

Gizem öğretmenleri ile prensesler poz vermeden olmaz tabi ki 🙂

kidzania mandala

mandala etkinliği

kidzania öğle yemeği

kidzania sokak oyunları