İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İpek Kidzania Yaz Okulu Kampında-1.Gün

Yaz okulu nedir? Neden çocuklarımızı yaz okullarına gönderiyoruz?Yaz okulu kampı nedir?

İpek bu sene anaokuluna başlayacak, anneannesiyle bu zamana kadar güzel vakit geçirmelerinin yanı sıra kardeşi ve kuzeninin de anneannesine gelmesiyle cimcime pek bir bunalıma girmişti, bunu sizlere daha önceki yazılarımızda anlatmıştık. Haziran ayı itibari ile başlayan ve bizim son haftalarına doğru bulduğumuz Kidzania Yaz Okulu Kampı Eylül ayına kadar devam ediyor. Okulların açılmasına kadar süren bu kamp dop dolu. Cimcime 08:30 itibari ile gününe başlayıp 18:30 itibari ile bitiriyor. Peki neler yapıyor? Bu kamp ona neler kazandıracak, kazandırıyor?

Kidzania Yaz Okulunda 1. gün:

Cimcime ilk olarak sabah sporunu yaptı ve arkadaşlarıyla kahvaltısını yaptıktan sonra açık alanda etkinliklerini sürdürdü. Daha sonra Ülker sponsorluğunda Akasya AVM de “Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı” adlı sinema filmini izlediler. İpek 3 boyutlu filmleri biraz korksa da çok seviyor, şansına 3 boyutlu film yayınlanmış. Öğle yemekleri yendikten sonra da artık tekrar aktivite zamanı gelir ve cimcimenin en çok sevdiği kareoke yapılır. Cimcimeye sahne ve mikrofon olsun başka bir şey olmasın zaten. Peki biz bunları nereden öğreniyoruz? Kidzania İstanbul’un yaz okuluna kayıt yaptıran aileler çocukları hakkında bilgilere hemen ulaşabiliyorlar. Bizim bir Didem ablamız oldu, cimcime çok sevmiş Didem ablası da onu çok seviyormuş. O bize fotoğrafları çekildikçe gönderdi, programla ilgili de daha önceden sizlere bir plan veriliyor zaten. Çocuklarınızın rahat kıyafetler giymesi çok önemli. Atlayıp zıplayıp koşabilmeleri için çocuklarınıza rahat kıyafet giydirmenizi öneriyoruz. Cimcimenin ilk günü bu şekilde geçti, bakalım geri kalan zamanlarda neler yapacak?

 

 

 

KidZania Yaz Okulu, 5-12 yaş gruplarına yönelik gerçekleştirdiği kapsamlı program ile çocukların yaratıcılıklarını ve becerilerini gösterebilecekleri eğlenceli bir dünyanın kapılarını aralıyor. Çocukların hayatları boyunca ilham alacakları aktivitelerle dolu KidZania Yaz Okulu, 20 Haziran’dan itibaren Pazartesi’den Cuma’ya 08.30-18.30 saatleri arasında gerçekleşiyor. Yaz Okulu kapsamında ayrıca Cumartesi günleri de KidZania aktivitelerine ücretsiz katılım imkanı sunuluyor.     

KidZania Yaz Okulu’nda çocuklar, CSKA Moskova Spor Okulları ile Jimnastik ve Basketbol gruplarına katılarak spor yapacak, Yaratıcı Drama ile eleştirel düşünme, olayları değerlendirme, grupla karar verme ve yeni çözümler üretme yeteneğini üst seviyeye taşıyacak. 11 Eylül’e kadar devam edecek yaz okuluna katılanlar ayrıca Şefler Akademisi’nde lezzetli yemekler yapacak, Sanat Atölyesi’nde plastik sanatların farklı alanlarında yaratıcılıklarını geliştirecek, Radyo Spikerliği ve Programcılığı eğitimi alarak hem yeni bir meslek ile tanışacak hem de keyifli zaman geçirecek. Akasya’da yer alan KidZania’da çocuklar yaz boyunca katılacakları bu etkinliklerle motor becerileri kadar fiziksel ve sosyal becerilerini geliştirecek, bağımsız karar verme ve seçim yapma özgürlüğü elde edecek, yaratıcılıklarını kullanacak, arkadaş edinecek, oynayacak, öğrenecek, deneyecek ve üretecek.

Açık havada gerçekleşecek Tuval Boyama, Rüzgar Gülü Atölyesi,  Çanta Boyama, Mandala Yapımı ve Pilates – Sabah Sporu ile de yazın tadını doyasıya çıkarırken tatil hiç bitmesin isteyecek! Atölyeler sayesinde renkleri ve malzemeleri tanıyacak, boyayacak, kesecek, yapıştıracak, rüzgarla tanışacak, spor yapacak eğlenecek ve dinlenecek.

Akasya’da yer alan KidZania Yaz Okulu’na kayıt yaptıran çocukları bekleyen diğer sürprizler arasında, her hafta 1 gün sinema keyfi, 100 KidZos (KidZania parası), KidZania Yaz Okulu T-Shirtü, KidZania Şapkası, 1 çocuk ve 1 yetişkin için KidZania İstanbul giriş bileti bulunuyor.

KidZania İstanbul, yalnızca çocuklara değil ailelere de öğretici ve eğlendirici bir deneyim sunuyor. Veliler etkinlik alanındaki çocuklarını izleyerek deneyim ve heyecanlarına ortak olabilir, dilerse aile dinlenme alanlarında kendilerine zaman ayırabilir.

KidZania İstanbul, %15 erken kayıt indirimi, min. 2 hafta için kayıt yaptıranlara %5 indirim, min. 3 ve üzeri hafta için kayıt yaptıranlara %10 indirim, %10 kardeş indirimi, World özellikli kartlara 9 taksit imkanı sunuyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın