İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

EXPO Antalya 2016 Gezimiz

Antalya’ya gittiğiniz zaman gidip görülmesi gereken yerler arasına burayı da mutlaka eklemelisiniz.  Daha önceki yazılarımızda Antalya’da gezilecek yerler hakkında bir yazımızı sizlerle paylaşmıştık. Eğer yakın zamanda bir planınız varsa o yazımıza bekliyoruz, Antalya Gezimiz

Bu sene de biz tatilimizi Alanya tarafında seçtik. Yanlış bir dönemde gitmişiz ama tam da Ağustos sıcağında çocuklarla zor bir tatil oldu bizim için. Nem oranı çok fazlaydı yine de güzel bir tatil oldu. Antalya gerçekten güzel bir ilimiz burayı zenginleştirmekte bizlerin elinde tabi ki. Böyle özel bir yerin açılması da gerçekten çok iyi oldu. Fırsatınız olursa 30 Ekim’e kadar gidip ziyaret edebilirsiniz.

  • Peki oraya gittiğiniz zaman sizleri neler bekliyor?
  • Ulaşımı nasıl?
  • Giriş ücreti ne kadar?
  • İçerisinde yemek alanı var mı?

İşte bu soruların cevaplarını sizlere vermeye çalışacağız.

EXPO Antalya 2016 , çok özel bir şekilde hazırlanmış. Hem çocuklar hem de büyükler için özel bölümlerin olması çok güzel. Çocuklarınız Çocuk Adasında keyifli etkinlikler yaparken sizler de onları yakınında bulunan kafeler de oturarak izleyebilirsiniz. Ulaşımı çok kolay, zaten yol üzerinde olmasından ve içerisinde bulunan kuleden hemen her yerden görülebiliyor. İstanbul’a dönerken çok keskin bir dönüş yeri bulunuyor aman dikkatli olun derim. Biz neredeyse girişini kaçırıyorduk. İçeriye girdiğiniz zaman otopark bulunuyor , ücreti 5 TL. Alanın girişine doğru mutlaka aracınızla gidin, hemen girişte bırakayım diye düşünmeyin çünkü uzun bir yol, yürümeniz zor olabilir. Otoparkın sonuna gidip oraya park ettiğinizde alana giden minik otobüsleri görebilirsiniz onlar sizi ücretsiz alana götürüyor. Minik arabalardan alan içerisinde de var , siz araca bindiğiniz zaman şoför fotoğrafınızı çekiyor, çalışma şekilleri bu şekildeymiş. Alana giriş saat 11:00 da başlıyor. Bilet fiyatı 15 TL. 7 yaş altı çocuklara ücretsiz. Alanın en çok beğendiğim özelliği ise , engelliler ve 5 yaş altı çocuklar için bebek arabası ve tekerlekli sandalyeyi ücretsiz olarak vermeleri. Biz Kartal’ın arabasını götürmemiştik ve nasıl gezeceğiz diye düşünürken alana girer girmez görevlilerin vermiş olduğu bu haber bizleri çok mutlu etti. Alanda çalışan görevliler çok ilgililer gerçekten. Alan çok büyük olduğu için çalışan görevlilerin de dediği gibi 1 günde gezilecek bir yer değil maalesef. 3 gününüzü buraya ayırmalıymışsınız gerçekten de öyle. Biz öğlen saatinde gittiğimiz ve zamanımızın kısıtlı olmasından dolayı sadece 2 saate yakın gezebildik o da sınırlı yerlerdi. Sizler gideceğiniz zaman akşama doğru gidin nede olsa gece 02:00 ye kadar açık. Serin serin gezersiniz. Gezdiniz, yoruldunuz ve karnınız açıktı o zaman hemen sizleri restaurantlar bekliyor olacak . Alanda çok fazla bakkal, kafe restaurant gibi yerler bulunuyor. Akşam 10 dan sonra konserler başlıyormuş, etkinlik takvimi için mutlaka sitelerine bakmanızı tavsiye ediyoruz 

EXPO gezilecek yerler haritası

Cimcime ile güzel bir gün geçirdik . İpek çocuk adasında boyama yaptı, maske yaptı, önlük tasarladı ,gezdi ve yürüdüğü içinde çok yoruldu. En kötü yanı buydu sanırım. Alan çok büyük ve yürümek insanı yorabiliyor.

EXPO ANTALYA 2016

Yeni yerleri görmek , keşif yapmak, çocukla gezebilmek çok güzel. İki çocukla hayata alışmaya çalışırken daha neler yapacağız neler. Yeniliklere açık olan anne -baba olduğumuz için çocuklarımız çok şanslı sanırım, keşke her anne baba çocuklarına az da olsa vakit ayırabilse. Antalya tatilimizde buranın güzel bir anısı oldu bizler için, sizler de en kısa zamanda gidin mutlaka görün.

EXPO Antalya 2016

Alanya Yolu, Serik Caddesi EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı Aksu Antalya / TÜRKİYE
444 39 76

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın