İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İpek 5 Yaşında !

Kızıma mektup…

Yıllar geçiyor , yine bir yaş günü, yine bir yaş atlama.Hoş geldin 5 yaş, hoş geldin. Yeni yaşın kutlu olsun bitanecik kızım benim.

2015-2016 yılı senin için çok stresli geçti biliyorum, çok üzüldün çok yıprandın ama her şey çok güzel olacak biliyorsun. İlk olarak kuzenlerinin dünyaya gelmesiyle biraz dengen bozuldu, halaların, yengen 6 ay arayla doğum yaptı. Onlar seni çok seviyordu sende onları çok seviyordun hatta tek kız olmanın üzerinde ki etkisi çok fazlaydı . Sen bizim ailemizin bir parçasısın, seni çok ama çok seviyorsun biliyorsun. Kuzenlerin geldi sen onlara tam alışacaksın diye düşünürken “süprizzz” abla oluyorsun dedik. Kucakta anneannene giderken çok mutlu oluyordun ama artık ben seni taşıyamaz olmuştum. Kardeşini söylediğim zaman bana karşı tavırların biraz değişse de sanki bazı şeylerin değişeceğini biliyordun. Hayatın kuralı da böyle değil mi di mi yavrum? Sen kardeşin olmasını istiyordun oldu, bakalım nasıl geçinecekler diye düşünürken sen arada ağlama krizlerine girsen de , kardeşini sıksan da yine de çok mutlusunuz .

15 Temmuz akşamı ilk defa seninle birlikte DARBE nin ne olduğunu, nasıl etkisi olduğunu, bizlere etkisini, hayatımızın nasıl bir anda bittiğini gösterdi . Haberleri izlediğimiz de “Anne darbe ne demek?” diye soruşunu hiç unutmayacağım sanırım. Yavrum benim yaşanılanlar inşallah gelip geçicidir. Bu günleri inşallah bir daha yaşamayız, çok kötüydü ama geçecek biliyoruz.

Artık okullu olacaksın, anaokuluna kaydını yaptırmaya birlikte gittik, ben çok yoruldum dedin ama artık her gün gidip geleceksin alışman lazım dediğim zaman hiç sesini çıkarmamıştın. Bazı zamanlar büyük bir kız çocuğu olurken bazı zamanlarda kardeşin gibi oluyorsun. Yapma dediğimiz zaman inadını yapmalar, yemeğini ye dediğimiz zaman zorluklar çıkarmalar, ağlama krizleri, yürümek istemiyorum diye ağlamaların, kardeşini uyuttuğumuz zaman daha ben onunla oynucaktım niye uyuttun deyip gidip kardeşini uyandırman, hep kardeşime alıyorsunuz bana hiç bir şey almıyorsunuz demen … daha neler neler. Hepsinin özel bir nedeni var tabi biliyoruz ama ben senin bu durumuna çok üzülüyorum bitanem.

Arkadaşın Kübra cimnastiğe gidiyor diye sende gitmek istedin ve Mayıs ayı itibari ile seni cimnastiğe verdik. İlk zamanlar çok istekliydin, öğretmeninin sözünü dinliyordun ama son zamanlara doğru artık dinlememeye, zorla götürmeye başladık . Neden hemen sıkılıyorsun anlamıyorum. Bizim zamanımızda böyle şeyler yoktu, biz çocukluğumuzu sadece sokakta oynarken geçirdik, çok güzeldi tabi ki ama artık sokakta oynanacak yer kalmadı o yüzden de enerjini atabilmen için bir şeyler yapmam gerekiyor . Anneannen ayağını çatlattıktan sonra çok korktun, durmadan “Anne bize kim bakacak, ortada mı kaldık” diye söylemen içimden bazı şeyleri söküp attı. Hayat her an karşımıza farklı şeyler çıkarabiliyor maalesef, alışacağız. Allah anneannene güç kuvvet versin, hem kuzenine hem kardeşine hem de sana bakıyor.

Yaşadıklarımız, yaşayacaklarımız hiç bitmeyecek , acı tatlı çok güzel günler geçirdik ailece. Sen 5 yaşına girerken kardeşin 6 aylık oldu bile. Zaman çok hızlı geçti geçiyor da . Kötü günler bitecek ve bizler çok  mutlu olacağız. 5 yaş sana mutluluk, huzur,  sakinlik, heyecan, neşe, bol şans getirsin bitanecik prensesim.Seni çok seviyoruz.

ipek 5 yaşında

Yeni yaşın kutlu olsun !

Doğum günün kutlu olsun prenses !

Nice mutlu güzel yıllara cimcimem !

Seni çok ama çok seven annen…

http://ipekogunlu.blogcu.com/

@ipek1cimcime

#ipek5yasinda

#25Temmuz2011

3 Yorum

  1. NurdanTuna NurdanTuna 15 Kasım 2016

    Güzel kız,nice mutlu güzel senelerin olsun, iyi ki doğmuşsun iyi ki seni tanımışız cimcime

Bir cevap yazın