Kartal Altı Aylık Oldu

Kartal Altı Aylık Oldu

25 Temmuz 2016 0 Yazar: Burcu Öğünlü

Yolun yarısına geldik mi ne sanki? 1 Yaşa az kaldı, hoş geldin 6 ay…

Bir ay öncesinde iş başı yaptım ve Kartal anne sütünün yanında mamaya da başlamak zorunda kaldı. İş yerinde sağmaya çalıştığım sütler maalesef yetmedi ve mamaya başladık. Günde bir kere de olsa mama içiyor paşamız. Altıncı ay demek ek gıdaya geçiş demek değil mi eee bizde de öyle oldu tabi ki. Aaa bunun öncesinde tabi 4 tanecik olan aşılarımızı unutmamak lazım. Evet bu ayda 4 tane aşı olduk. İki sağ bacak, bir sol bacak bir de ağızdan olan 4 tanecik aşıcık bizlere merhaba dedi.

Bayram sonrası için sağlık ocağında randevumuz vardı, 11 Temmuz da biz erkenden gittik , keşke gitmeseydik.Aşı takvimine saat 10:00 yazmışlardı ama ben hiç durur muyum? Pipirik bir anne olarak erkenden kalktım, hazırlıklarımı yaptım, İpek uyandığında kahvaltısını yaptırdım ve çıktık yola gittik sağlık ocağına. Saat 08:45 … Neyse her zamanki gibi gittik oturduk yerimize , saat 09:00 oldu ben hemşireye sordum girebilir miyiz diye, o da hemen kontrol mü yoksa aşınız mı vardı diye sordu, aşı deyince, biraz beklemeniz lazım, aşılar daha çıkmadı dedi. Tamam dedim ve beklemeye başladık, aşılardan sorumlu doktor odaya girdi çıktı ee ben durur muyum hemen hemşire sordum, yok daha maalesef bekleyeceğiz dedi. Tamam dedim yine çıktım ama artık Kartal huysuzlanmaya başlamıştı, bir de pazartesi ve bayram dönüşü olduğu için çok yoğundu. Allahtan sağlık ocağında bebek bakım odası vardı ! Odaya girdik emzirdim, altını değiştirdim derken beklemeye devam ettik tabi neyse sonunda sıra geldi ve boyumuz kilomuz ölçüldükten sonra artık aşılarımıza sıra gelmişti. İlk olarak ağızdan verildi , sonrada bacaklardan vurulduk, çok şükür atlattık.Eve geldik Kartal bacaklarını kıpırtdatmıyordu , mızır mızırdı. Doktor eğer ateşi çıkarsa bir çay kaşığı calpol verin demişti bende hemen verdim, öğleden sonrada biraz huysuzluğu devam etti ama çok şükür akşamı sorunsuz geçirmiştik.

Altıncı ayda neler olur , neler yapılır diye bakmıyorum artık sanırım, kıyaslamaya da girmicem, evladım sağlıklıysa hasta değilse hiçbir sorun yoktur değil mi? Biz ek gıdaya başlamış bulunduk tabi ilk olarak yoğurtla. Annem sağ olsun kendisi yoğurdu mayalayıp verdi, elma ve şeftali rendeleri ile de devam ettik. Daha sebze çorbasına geçmedik ama en kısa zamanda ona geçeceğim çünkü İpek sebze çorbası hiç yemedi, zaten yemek konusunda çok zorlandık ve hala da zorlanmaya devam ediyorum. İnşallah Kartal bu konuda beni ve annemi yormaz, hayırlısı artık, yaşayıp göreceğiz her şeyi.

_MG_4128

6. Ay Kontrollerimizde 

Boy : 69 cm

Kilo :8300 

Kartal biraz geriden geliyor diye daha önceki yazılarımda bahsetmiştim ama 6.ayına giren bu çılgın göz Kartal biranda değişti maşallah. Her şey çok fazla dikkatini çekmeye başladı, Kartal diye seslendiğin zaman artık sana tepki vermeye sesler çıkarmaya başladı, yanına yaklaştığın zaman yüzüne dokunup sanki seviyormuş gibi yapıyor, annemi yada beni gördüğü zaman ağlıyor eee sütün kimden geleceğini biliyor yaramaz. Bir de böyle bir sorunumuz var sorun değil aslında büyük hayranlıkla izlediğim bir büyüme evresi belkide . Batuhan yada başkasını gördüğü zaman gülüp yada farklı tepkiler yaparken annem yada beni gördüğünde ağlıyor. Yaramaz çılgın göz…