İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İSTANBUL’DAKİ OKYANUS SEA LIFE AKVARYUM

İstanbul SEA LIFE Akvaryum eğlence, macera ve keşif dolu. Avrupa’nın ilk ve tek dijital akvaryumu ‘Resim Akvaryum’, 83 metreyle İstanbul’un en uzun su altı okyanus tüneli, sahne arkası turu, akvaryumun içine dalmışcasına bir his yaratan özel akvaryum bölmeleri, köpekbalıkları, dev vatozlar ve on binlerce balık SEA LIFE Akvaryum’da

Forum İstanbul’da bulunan dünyanın en büyük 5. akvaryumu SEA LIFE Akvaryum eğlence ve macera dolu. 15 binin üzerinde deniz canlısı bulunan Akvaryum’da dünyanın en tehlikeli türlerinden en estetik deniz canlılarına kadar 500’ün üzerinde farklı tür bulunuyor. Binlerce balığın bulunduğu akvaryumda özel etkinlikler ve şovlar da düzenleniyor. Ayrıca SEA LIFE Akvaryum 15 türden 61 köpekbalığı ile Avrupa’nın ne kalabalık köpekbalığı ailesine ev sahipliği yapıyor.

Avrupa’da ilk ve tek dijital akvaryumu

İstanbul SEA LIFE Akvaryum’da Kore ve Avustralya’dan sonra Avrupa’nın ilk ve tek dijital akvaryumu bulunuyor. ‘Resim Akvaryum’ adındaki dijital akvaryumda çocuklar boyadıkları balık resimlerini özel bir multimedya cihazında okutuyor ve balıklar adeta canlanıyor. Hareket ve boyut kazanan balık resimleri SEA LIFE Akvaryum’da bulunan dev Resim Akvaryum’da yüzmeye başlıyor ve arzu edilirse beslenebiliyor.

SEA LIFE’ta okyanusun derinlerinde yürüyün

SEA LIFE Akvaryum’da 83 metreyle İstanbul’un en uzun su altı okyanus tüneli yer alıyor. Akvaryum’daki okyanus tüneli suyun 5 metre altında bulunuyor. Resmi bir futbol sahasının boyu 90 metre olarak düşünüldüğünde neredeyse tünelin boyu bir futbol sahası uzunluğunda.

270 derece panoramik görüntüye sahip Okyanus Odası ve 83 metrelik Okyanus Tüneli ziyaretçilere okyanusun tabanında yürüyormuşçasına bir gezinti imkanı sunuyor. Tünelde 5 metre boyundaki dev vatozlardan 4 metre boyundaki köpekbalıklarına, rengarenk tropik balıklardan sürü halinde gezen okyanus balıklarına kadar yüzlerce tür izleniyor.

Köpekbalıklarına fısıldayan piranalara meydan okuyan dalgıçlar

SEA LIFE Akvaryum’da balıkların yaşadığı ortamın sık sık temizlenmesi gerekiyor. Bunun için profesyonel dalgıçlar görev yapıyor. Piranalar’la dolu su tankına giren dalgıçlar adeta doğanın keskin dişine meydan okuyor. Köpekbalıkları ise haftada 2 defa dalgıçlar tarafından elle besleniyor. Bu heyecan dolu gösteri Salı ve Cumartesi günleri Akvaryum’a gelen ziyaretçiler tarafından izlenebiliyor.

Peki bu balıklar ne yer ne içer?

SEA LIFE’ın bir diğer etkinliğinde Akvaryum’un ‘arka’ bölümlerinde veterinerler ve su ürünü mühendisleriyle bir araya gelen çocuklar uzmanlardan sunum dinliyor. Balıkların yemlerinin nasıl hazırlandığı, hastalanan ya da yaralanan bir balığın nasıl tedavi edildiği konusunda canlı örneklerle çocuklara bilgi veriliyor. ‘Sahne Arkası Turu’ adı verilen programda çocuklar hem bilgi ediniyor hem de doğayı korumak konusunda bilinçlendiriliyor.

Özel akvaryum kabinleriyle balıkların arasına dalın

SEA LIFE’ta büyüklü küçüklü 40’tan fazla akvaryum (su tankı) bulunuyor. Bu akvaryumların bazılarında bir insanın belden yukarısının tamamı su tankına girmiş etkisi yaratan özel bölümler bulunuyor. Etrafı kalın camla çevrili özel bölümlerde ve diğer akvaryum alanlarında yaşanan macera fotoğraf çekilerek ölümsüzleştirilebiliyor. Ayrıca çocuklar dokunma havuzlarında denizyıldızı gibi zararsız türlerle canlı olarak tanışabiliyor ve uzmanlardan bilgi ediniyor. Tüm bu macera dolu anlar ve etkinlikler SEA LIFE Akvaryum’da aileleri bekliyor.

SEA LIFE Akvaryum biletlerinde ise online olarak alınan bilet kapıda alınılan biletten daha ucuz. %20’ye kadar indirim kazanılan online biletler, diğer bilet fiyatları ve aktiviteler hakkında detaylı bilgi www.visitsealife.com/istanbul  internet adresinden ve 0212 640 20 15 numaralı telefondan alınabiliyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın