İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kartal Beş Aylık Oldu

Aguu ve kahkahaların bol olduğu bir aya merhaba diyoruz . Kartal 5 aylık oldu…

Anne ve babalar .çocuklarını yada arkadaşlarını birbiriyle kıyaslar, ben de galiba o annelerden oldum. Neden mi? İpek çok aktif bir bebekti, çok ağlardı, gaz sorunu vardı ama Kartal böyle değil. İpek eline bir şey verdiğin zaman tutardı ama Kartal öyle değil. İpek kafasını dik tutmaya çok erken başladı ama Kartal öyle değil ve daha bir sürü şey. Yanlış yapıyorum biliyorum ama neden bazı şeyler de geriden geliyor bu yaramaz bilmiyorum. Çok ağır kanlı, popsunu yer kaldırsa mı kaldırmasa mı düşünüyor. Eline bir şey verdiğim zaman önce uzanır gibi yapıyor ama tutmuyor, uykusu yada karnı acıktığı zaman kıyameti koparıyor. Özlüyorum sanırım onu ,bunları yazarken gözümün önünden geçiyor ikisi de…

Beşinci ay bizde iş başı yapma zamanımın geldiğini gösterdi. İzinler bitti ve artık ayrılma zamanı gelmişti. Kartal ve İpek diye düşünürken şimdi annemi de düşünmeye başladım çünkü ayağını çatlattı. Ayağı alçıda Kartal ve İpeği ona bırakıp işe gelmek zorunda kaldım. Her şey üst üste gelir ya benimde öyle oldu sanırım, neyse ki az da olsa düzene girdik sayılır.


Kartal artık 4 numara bez kullanmaya başladı ama bir kaka yapmaya görsün, hemen belinden taşıyor anlamış değiliz. Kilo ve boy olarakta maşallah aynı aydakilerden biraz hızlı ilerliyor. Dayılarına çekmiş. Geçen ay giydiği badilerini artık giyemiyor eee bizde onları tanıdıklarımıza ayırmaya başladık, fırsat buldukça da veriyoruz. Kartal ile ilklerimizi yapmaya devam ediyoruz, cimcimeyi cimnastikte izlemeye bile gitti. Spor salonunda sevmeyen kalmadı. Dışarıya çıksın, birileri ona laf atsın , etrafa bakınsın o zaman keyfine söylenecek yok. Maşallah benim paşama.

Kartal havaların ısınmasıyla beraber artık uzun kollu badilerini çıkardı , kısa kollu ve çorapsız dolanıyor ortalarda. Eskişehir’e bile gitti. İpek Kartal uyuduğu zaman gidip yanağından bir fıstık alıyor ve çocuk ağlayarak uyanıyor. İpek bu sefer “Anne özür dilerim, isteyerek uyandırmadım” deyip gönlümüzü alıyor ama Kartal ablasından çok çekecek gibi . Zaman çok çabuk akıp gidiyor, hayata ayak uydurabilirsek ne mutlu bize. Allah isteyen herkese evlat sahibi olmayı nasip etsin. Çok güzel bir duygu gerçekten.Ne mutlu ki bana iki evladım var,maşallah bize.

5.aya merhaba dediğimiz bu günlerde bakalım neler ile karşılaşacağız, Kartal neler öğrenecek, neler yapacak. Bekleyelim görelim…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın