İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Doğum İzni Bitti

Devletin vermiş olduğu 112 günlük doğum izni bittikten sonra senelik izinlerimi ve ücretsiz izin hakkımdan bir ayı kullanarak artık izinlerin sonuna geldim. Kartal 5 aylık oldu…

Zamanın ne kadar hızlı ve çok çabuk geçtiğine bir örnek daha. Ocak- Mayıs ayı çok çabuk geçmiş ve artık bana iş başı yapman gerekiyor diyor. Kartal ve İpek nasıl geçinecek, neler yapacak, kıskançlık daha mı çoğalacak, acaba anneannesini üzecek mi? ve daha bir çok soru kafamda dolanmaya başladı. Kendimi bunları düşünerek üzmeyeyim diyorum ama İpekte yaşamış olduğum benim kendime çok fazla dert ettiğim konuları biliyorsunuz hatta bunları  bir seri olarakta sizlerle paylaşmıştım.

Çalışan anne olmak bazen çok güzel bazen de keşkelerle dolu. Hayatımız her zaman güzel olacak, her şey yolunda gidecek değil ya? İş hayatında bakalım beni neler bekliyor? Yeni insanlar katılmış, bazı arkadaşlarım işten ayrılmış derken işte tekrar aynı masaya oturma zamanı geldi . Biliyorsunuz bebeğiniz 1 yaşına girene kadar devlet sizlere bir emzirme izni veriyor. Ben bunu haftalık toplu olarak bir günde tamamlayacağım yani her hafta bir gün izin kullanacağım. Cimcime zamanında çarşamba gününü kullanmıştım ve gerçekten faydasını görmüştüm ama şimdi pazartesi yada cuma olması için isteyeceğim.

Bu yazıyı yazarken gözümün önünden neler geçiyor neler. Karnım burnumda gezmelere gittiğim, yarışmalar katıldığım, üzüldüğüm, sinirlendiğim, ağladığım, kavga ettiğim ve çantamı alıp hastaneye gelişim…Doğum için hazırlıkların yapılırken doktorların “Biz Kartal doğduğunda Fenerbahçe marşı çalacağız” deyişleri bile kulaklarımda sanki. Çok güzel bir hamilelik dönemi geçirdim, bazı şeyleri takmamayı öğretti bana çılgın göz.

 

Çalışan 1Anne olarak hayatıma artık iki çocukla devam ediyorum. Gece uykularının ne kadar tatlı olduğunu şimdi biraz daha anlıyorum. Yemeğe oturacağın zaman “Anneee kakam geldi” lerin arttığı, ağlamaların her saat başı olması, aman dönüyor, düşer diye korkuların başladığı, acaba ek gıdaya geçsem mi yoksa devam sütümü vermeye başlasam diye düşünmelerin baladığı bu döneme tekrar merhaba diyebildiğim için çok şanslıyım . Allah bana hem kız hem erkek evlat nasip ettiği için şükrediyorum. İsteyen herkesin evladı olsun. Çok güzel bir duygu gerçekten.

İşbaşı yapmama sayılı günler kaldı, 7 Haziran bekle beni geliyorum…

Bir yorum

 1. açelya 1 Haziran 2016

  Ben çalışamayan bir anne olarak şunu demek istiyorum Burcu sana;

  Daha kaliteli vakit geçireceksin çocuklarınla buna emin ol. Evet çok yoruluyor olacaksın ama güzel olacak. Onlara vakit ayırdığın kadar kendine de vakit ayırabileceksin. İşteki stres büyük olabilir ama karşındakiler cevabını verebileceğin kişiler olacak.

  Annen bu kadar yakınken hiç keşke yaşama.

  Keşke benim annemde yakın olsaydı da her sabah makyajımı yapıp evden çıkıp biraz uzaklaşabilseydim.

  Açıkçası çalışan anne ve çalışmayan anne birbirinin halinden anlamaz.

  Çocuklar büyütüp şirkette gitmek için can atıyorum.

Bir cevap yazın