İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kartal Dört Aylık Oldu

Kartal doğdu İpek abla oldu ,diyeli 4 ay oldu bile. Hayatımız iki çocuk arasında geçerken zaman ne kadar hızlı ve dop dolu geçiyor anlamıyoruz bile. Zamana ayak uydurmamız şart , uyduramazsak o zaman karman çorman oluruz değil mi?

Bir ay içerisinde bizde neler değişti, neler yaptık ,nerelere gittik, Kartal nasıl bir bebek oldu? Her geçen gün Kartal maşallah büyümeye devam ediyor sağlıkla. Doğuştan olan hırıltımız maalesef hala devam ediyor, doktorların dediği ses tellerinin daha gelişmemiş olması ve bu hırıltının zamanla geçeceği. Doğduğu andan itibaren özellikle de 2 ay dolana kadar emzirirken bile çok kötü ses çıkarıyordu ama o sesin çok az kısmı kaldı. İnşallah tamamen bitecek, tek umudumuz o.

Üçüncü ay kontrollerimiz çok güzeldi bu ay da aşımız oldu. Boyumuzda uzamış, kilo da almışız maşallah. Hastalık olmadığı sürece maşallah büyümeye devam ediyoruz. Bu ay içerisinde Kartal ile etkinliklere gittik, alışveriş yaptık, doğum günlerine gittik, misafirlikler yaptık derken çok çabuk bitirdik. Bazen burnumuz tıkandı ,hapşurduk ama çok şükür iyiyiz .Kıyafetlerimiz küçülmeye başladı ve bizde onları gelecek yeni arkadaşlarımıza ayırdık. Bizim çocukluğumuzda öyleydi kuzenlerimizin kıyafetlerini giydik çocuklarımızda devam ediyor .

Kartal 4 aylik

3 numaralı Prima bezi kullanıyorduk ama sanki bacaklarımızı sıkıyor gibi 4 numaraya geçsek mi diye de düşünüyorum. Banyo yaparken kullanmış olduğum Uni Baby şampuanını bitirdik çok mu banyo yapıyoruz ne? Biraz ishal gibi olmuştu o arada da Hiper Farma’nın pişik kremini kullandık ve memnun kaldık. Şapkalarımız olmamaya başladı, badilerimiz de küçülmüş hele tulumlarımız minnacık kalmış. Dolabımız tamamen değişti, kıyafetlerimiz ayrıldı. Beni tanımaya başladı hatta saçlarım çok fazla dökülüyor. Kartal’ın da saçları dökülüyor, yastığı yada şapkası hep saç oluyor, kel kaldık birazcık.

Dördüncü ayımıza da adım atarken bakalım gelecek aylarımız nasıl devam edecek.

4.ay kontrollerimiz:

Boy:64

Kilo:7250

Bas:42

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın