İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kartal Üç Aylık Oldu

Zaman her zamanki gibi çok hızlı geçmeye devam ediyor , baksanıza Kartal bebek 3 aylık oldu bile…

Aylar birbirini  çok hızlı kovalarken biz de Kartal ve İpek ile ilkleri yaşamaya başladık tabi. Hayata ayak uydurmak bizlerin görevi. Kartal bu dönem içerisinde 2.ay aşılarından sonra çok büyük bir hastalık geçirdi. Zatüree aşısı bizde ters tepki yaptı ki bronşit olmuşuz. İlk defa antibiyotik kullanmaya başladık ve akciğer filmimiz çekildi. Çok korkmuştuk. O öksürüğü ,burnunun tıkanıklığı gitmeyecek gibi hissettik ama doktorun vermiş olduğu ilaçlar çok iyi geldi. Burnu için de Otribebe kullanmaya başladık. Gerçekten bunu iyi ki çıkarmışlar , onun sayesinden burnumuzu devamlı temizliyoruz. Antibiyotiklerimizi bir hafta kullandıktan sonra bıraktık zaten Kartal da iyileşmişti. Burnu tıkalı olduğu için de ilk defa buhar verildi. Çok şükür şimdi iyi tabi hırıltımız hala geçmedi. Hırıltının nedeni aile hekimimize göre geniz eti, başka bir çocuk doktoruna göre ses tellerinin yapışması, diğer bir çocuk cerrahisine göre de erken doğumdan kaynaklanan ses tellerinin gelişmemesi. Şimdi biz hangisine inanalım? İnşallah düzelecek diyoruz ve beklemeye devam ediyoruz.

Üçüncü ay kontrollerimizi sağlık ocağında yaptık. Bu dönem de rota virüsü aşısının yapılması gerekiyormuş biz daha yaptırmadık. Sağlık ocakların da artık göz taraması da yapılmaya başlanmış. 3.ay ve 3 yaşında sağlık ocaklarında göz taraması yapılıyor , sizlerinde bilgisi olsun mutlaka. Boy, kilo ölçümleri yapılıp doktorumuz döngüsünü gösterince gerçekten iyi gittiği görülüyordu, maşallah kuzuma.

 • Boy : 61
 • Kilo :6250
 • Baş :41,5

göz taraması

sağlık ocağı kontrol

Kartal ilk defa bu dönemde uçağa bindi ve İzmir’e gitti. İlk defa düğün salonuna girdi , bebek mevlüdümüz gerçekleşti… Günler geçtikçe ilklerimiz artacak gibi görünüyor. Uçak maceramıza ayrıca değeneceğim. Bebekle uçak yolculuğu nasıl yapılır, neler gerekiyor, bebeğimizin davranışı nasıl olur diye merak ediyorsanız eğer yakında deneyimimizi anlatacağımız yazımız sizinle olacak.

Artık badilerimiz, tulumlarımız, şapkalarımız olmamaya başladı. Kuzeninin küçüklükleri geldikçe bizlerde küçülenleri tanıdıklarımıza vermeye başladık. Allah uzun ömürler versin yavrularımıza ,sağlıklı, huzurlu günler hepimizin olsun.

 

 

2 Yorum

 1. Gülşah Gülşah 15 Nisan 2016

  zaman ne kadar hızlı geçiyor 🙂 ablanın yaklaşımı nasıl merak ediyorum yardımcı oluyordur diye düşünüyorum 🙂 Her zaman sağlıkla büyüdüğüne şahit olmak dileğiyle 😉 sevgiler

  • Burcu Öğünlü Burcu Öğünlü Yazar | 16 Nisan 2016

   Zaman gerçekten çok hızlı geçiyor 🙁 benim doğum iznim bitecek yakında işe başlayacağım için üzülüyorum.
   İpek bezini getiriyor, uyandığında emziğini veriyor, biraz kıskanıyor ama yinede çok güzel geçiyor 🙂

Bir cevap yazın