İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bebek Mevlüdü Hazırlıkları

Yeni doğum yapan annelerin genellikle 40. günden sonra sevdiklerini çağırarak, dualar okunarak güzel bir gün geçirdikleri gündür bebek mevlüdü…

65 günlük olmuştu Kartal ve artık bizde duamızı yapalım diye düşünmüştük. Gün geçtikçe Kartal’ın uykusu biraz daha azalmış ve mızmızlanmalar başladığı için gündüz biraz yorucu geçiyordu. Duaya sevdiklerimizi çağıracağımız için bizimde onlara hatıralarımız olsun istedik ve başladık hazırlıklara. Tabi bu hazırlıklarda İpeğin de çok yardımı oldu. İyi ki bir kızım varmış.

Vaselin Baby’nin üzerini çikolatalarımızın üzerinde bulunan etiket ile kapladık.Siyah tül ve puantiyeli kurdela ile süsledik. Bakın nasıl oldu, sizlerde misafirlerinize böyle hediyeler hazırlayabilirsiniz. Vaselin Baby gerçekten çok güzel bir ürün. Çatlaklıklara da çok iyi geliyor.

Günümüzün modası olan yeni bir ürün de var belki sizlerde görmüşsünüzdür, lokumların süslenmesi. Ben de instagram da gezerken Duygu Yentur ile tanıştım ve Kartal için lokum istedim ve sağ olsun hemen hazırlıkları yaptı, onay için bana gönderdi ve beğendiğim için hemen kargoya verdi. Sizlerde söz, nişan yada doğum günleri için bu lokumlardan yaptırabilirsiniz. Biz çok beğendik gerçekten tabi gelen misafirlerimiz de .

Hastane de loğusa şerbeti yapmamıştık artık mevlüdümüz de misafirlerimize yapalım dedik ve aktardan 2 kalıp loğusa şekeri aldık ve yaptık. Biraz şekeri fazla atmışım ama çok güzel oldu. Emziren annelerin bol bol içmesinde fayda var gerçekten. Carefourdan minik bardaklardan aldık ve üzerini cimcimenin yardımıyla yapıştırdık ve hazırladık. Çok güzel oldu bardaklarımız.

Dualarımız yapıldı geldi artık Kartal’ın sallanmasına işte o anda ben göz yaşlarıma dayanamadım ve başladım ağlamaya. Neden bilmiyorum ama bu anlarda içim içime sığmıyor ve duygulanıp ağlamaya başlıyorum.O yüzden hemen Kartal’ı yengesine verdim ve elden ele götürüp sallandığını uzaktan izledim. Nasıl özel ve güzel anlar bu anlar değil mi? Fotoğraflarını çekmeden olmazdı tabi bizde her anımızı çektik. Allah sağlıklı uzun ömürler versin evlatlarımıza inşallah.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın