İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kartal İki Aylık Oldu

İki aylık bebek artık bazı şeyleri tanır, kafasını dik tutmaya çalışır, sizleri tanımaya başlar. 3 farklı aşının vurulduğu bu ay da bebeğiniz de ateş olmaz ama mızmızlanmaya başlar. Belki o zaman bir çay kaşığı calpol vermeniz yeterli olabilir. Bebeklere yapılan aşıların artık ateş yapmaması biz anne babalar için gerçekten çok önemli.

kartal bebek

Zaman çok çabuk geçerken bir bakmışız ki 2 ayımız bitmiş bile. Kartal çok hızlı bir şekilde büyürken neler yaşadık, neler yaptık biz? Kartal artık gülmeye başladı , bizleri takip ediyor. Boyumuz kilomuz da arttı tabi ama yapılan aşılar bizi çok etkiledi yada biz öyle sanıyoruz. 3 farklı aşı yapıldı. Daha önceden sağlık ocağına gideceğimiz gün belli olduğu için Kartal’ı ona göre giydirmiştim. Yavrum sanki aşı olacağını anladı sağlık ocağına girince birazcık mızmızlandı. Kimsenin olmaması belki de bizim şansımızdı. Ebe bizi görünce İpekte de olduğu gibi çok ilgilendi. Zaten bizim aile hekimimiz ve hemşirelerimiz çok iyi.

İki aylık bebek aşıları arasında :

  • 1. Doz Verem Aşısı
  • 1. Doz Zatüree Aşısı
  • 1.Doz 5 li Karma Aşı

Sol kol ve iki bacaktan aynı zamanda bu yapılan aşılar bebeğinizi ağlatabilir ama her şey onun sağlığı için. Kartal koluna ve bacaklarına o gün hiç dokundurmadı ama ertesi gün acısını unutmuştu ama bir kaç gün sonra hastalandı maalesef. Burnu tıkandı öksürmeye başladı. Biz de galiba Zatüree aşısından dolayı olduğunu düşündük. Bu bizim maalesef ilk hastalığımız oldu…

Bu iki ay boyunca Kartal’a olan bazı tulumlar olmamaya başladı tabi onları gelecek kuzenlerimize , arkadaşlarımıza ayırdık. İki haftada bir paket bezi bitiriyoruz. Primanın 1 bedenini kullanırken şimdi 2 bedenine geçtik. Uni baby’nin pişik kremini arada da olsa kullandık gerçekten çok faydasını gördük. Uyku düzeni kırkının çıkması ile alt üst oldu. Gündüz uyuyan çocuk artık cin gibi ve uyumamak için direniyor. Kucağıma aldığım zaman beni hissediyor babasına gittiği zamana mızırdanıyor. Eee tanımaya başladı tabi artık bizleri.İlk defa alışveriş merkezine gitti.

Sizlerinde bebeği iki aylık ise hadi sizlerde neler yaşadığınızı paylaşın. Bebeğiniz neler yapıyor? Siz neler yapıyorsunuz? Onunla nasıl vakit geçiriyorsunuz?İki ay boyunca çok güzel günler geçirdik ve geçirmeye de devam ediyoruz. Allah onlara sağlık ve huzur versin. Mutlu günlerimiz olsun inşallah.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın