İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kozmetik Ürünlerinin Son Kullanma Tarihi Önemli Mi?

Kadınların ayakkabı ve kıyafetten sonra aldığı en çok ürünlerden biri de belki de kozmetik ürünleridir. Bu ürünleri alırken kimler son kullanma tarihine önem veriyor? Çoğu kişi ambalajına bakıp yada istediği ürünü görünce hemen alıyor. Geçenlerde ben de kullanmadığım ürünlerin son kullanma tarihine baktım ve ne göreyim hepsinin süresi dolmuş yada az zaman kalmıştı . Ben ne yaptım? Tabi ki hepsini çöpe attım sizlerde öyle yapmalısınız ama maalesef çoğu kadın bu ürünleri kullanıyormuş…

Yapılan araştırmalara göre her 4 kadından 1 i makyaj malzemelerinin son kullanma tarihine dikkat ederken, süresi geçen ürünler arasında kullanımına devam ettikleri ürünlerin başında da göz farının olduğu ortaya çıkmış. Peki kozmetik ürünlerinizin bakımını nasıl yapıyorsunuz? Bunun üzerine Aylin Öztürk şunları yapmanızı tavsiye ediyor:

  • Fırçaları 2 Haftada Bir yıkayın. Süngerleri imkb onu kullanımdan Sonra mutlaka yıkayın.
  • Kullandığınız ürünü açık bırakmayın. Kapagini mutlaka sıkı sıkı kapatın.
  • Fırçaları nemli havlu gibi yerlerin Üzerine bırakmayın.
  • Ürünler, aşırı sıcağa Maruz kalmamalı. Cardio ZAMANDA kozmetik Ürünleri, banyo gibi nem oranının YÜKSEK Olduğu Yerlerde de bırakılmamalı.
  • Göz kalemlerini Düzenli Olarak kalemtıraş yardımıyla Açın. Böylece üzerinde bakterilerin oluşumunu A.Ş. olası göz enfeksiyonlarını engellemiş olursunuz.
  • Kozmetik malzemelerini kullanmadan Önce Mutlaka ellerinizi yıkayın.
  • Kozmetik malzemelerinizi başkalarıyla paylaşmayın.
  • Rengi kokusunda değişiklik fark ettiyseniz hemen Atin ettik.
  • Ürünü en son ne zaman Kullandığınız hatırlamıyorsanız, bir daha kullanmayın.

Hangi Ürünün ömrü Ne Kadar?

Oje: 36 ay

Göz farı: 12 ay

Ruj: 24 ay

Maskara: 6 ay

Fondöten: 12 ay

Allık: 18 ay

Eyeliner: 6 ay

Göz kalemi: 24 ay

Kapatıcı: 8 ay

Pudra: 24 ay

Dudak kalemi: 1 yıl

Bozulduğu nasıl anlaşılır?

Fondöten: Kıvamı Eskiye oranla daha koyudur, uygularken topakçıklar Oluşur, kokusunda Değişiklikler meydana gelir A.Ş. renginde. Fondöteninizin uzun ömürlü Olmasını istiyorsanız onu kullanımdan Sonra ağzını Silin sıkıca kapattığınızdan emin olun ettik. Fondöteni ışıklı, sıcak nemli Ortamlarda bırakmayın ettik.

Rimel: Kurur zor sürülür ettik. Kadınlar GENELLİKLE kurumuş rimeli sulandırarak kullanmaya devam eder. Göz sağlığınız için kurumuş Bir rimeli asla sulandırarak kullanmayın.

Ruj: Renk yumuşar yağlanır ettik, KOKULARI değişir ettik. Rujlarınızın daha uzun ömürlü Olmasını istiyorsanız aşırı sıcak soğuk ortamlardan uzak tütün ettik.

Oje: Akıcılığını yitirip koyulaşır, renk verici madde solüsyondan ayrılıp şişenin dibine çöker, rengi değişir, parlaklığını yitirir. Her kullanımdan sona şişenin ağzını asetonla temizleyin.

Lütfen kullanmış olduğunuz yada alacağınız ürünlerin SON KULLANMA TARİHLERİ ne dikkat edin. Eğer az bir süresi kaldıysa da mağazada yada alacağınız yerdeki çalışanları uyarın, ben uyarıyorum !

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın