İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KadıncaEmlak-Şubat 2016

2012 yılından beri anne-baba blogger olarak çoğu dergide söyleşilerimiz oldu ama bu tür bir röportajda ilk defa yer aldık. KadıncaEmlak röportajımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bizlere yer verdikleri için çok teşekkür ediyoruz.

  1. Türkiye’de iş hayatında başarılı bir kadın olarak gerek iş gerekse de sosyal hayatta kadının konumunu nasıl yorumluyorsunuz?

Türkiye’de çalışan bir kadın olmak hele de anneyseniz işte o zaman o kadar çok zorlaşıyor ki içinden çıkamaz oluyorsunuz. Kadına değer verilmediği gibi hele de çalışan bir anneyseniz devletin doğum sonrası vermiş olduğu 112 gün iznin bitmesiyle işine dönmek zorunda kalabiliyor. O kadının sosyal hayatı nerede kalıyor? Sabah evden erken saatte çıkan bir annenin akşam geç saatlerde eve geldiğini düşünürseniz sosyal hayat diye bir şey maalesef yok.

Kadın, her şeyi yürüten, elinde tutan, deneyimleyerek her şeyin en iyisini görendir. Değeri bilindiği sürece yeşeren, meyve verendir. Kıymetinin bilinmesi gerekir.

  1. Genç iş kadınlarına tavsiyeleriniz nelerdir?

Çalışın, yeni şeyler öğrenmekten sakın vazgeçmeyin. Kendinizi geliştirin, kurslara gidin ama sakın hayallerinizi ertelemeyin. Ertelediğiniz sürece hayallerinize kavuşamazsınız. “Yapacağım “dediğiniz hatta aklınızdan geçirdiğiniz o an da onunla ilgili araştırmalara başlayın. Elinizden gelenin en iyisini yapın, yapmaya çalışın.

Devamı için hadi buyrun …

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın