Diş Eksikliğinin 8 Zararı

Diş Eksikliğinin 8 Zararı

29 Ocak 2016 0 Yazar: Burcu Öğünlü

Birçok kisi eksik dişlerle yasamini idame Etmeye çalışsa da gerçek şu ki; eksik dişler birçok olumsuzluğu Beraberinde daha zor hale getiriyor diyen Hospitadent Diş Hastanesi Ağız, Diş, dedi.E ksik dişlerin Yerine diş Kaybı sonrası en kısa surede diş “Eksik dişler estetik, Fonksiyon Kaybı zorlaştırıyor Çeşitli deformasyonlara neden Olarak yaşantımızı ettik” Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. UtkuÜretürk A.Ş. Yapılması gerektiğini ziyaretinde eksik dişin Yerine uygulanabilecek en Sağlıklı Tedavi alternatifinin İmplant oldugunu söyleyen Hospitadent Diş Hastanesi Ağız, Diş Çene Cerrahisi Uzmanı A.Ş. Dr. Utku Üretürk, eksik dişin zararlarını açıkladı.

1) Eksik diş görüntüsü Kişinin Öncelikle gülüşünü bozarak Kişinin özgüveninin azalmasına, sosyal İlişkilerinde zorluklara neden olur. AYRICA dudak çökmesine ettik yanakların ziyaretinde kırışmasına neden Olarak Yüzde Daha Yaşlı zayıf bir goruntu oluşturur ettik.

2) Eksik diş Bölgesinde komşu dişlerin devrilmesine, Karşıt dişlerin eksik diş bölgesine uzamasına dolayısıyla çiğneme fonksiyonunun azalmasına neden olmaktadır ettik.

3) Devrilen ya da uzayan dişlerde temizlik ziyaretinde Bakım zorlaşacağı Için çürük, Hassasiyet, diş eti iltihabı NEDENİYLE ağrı Diğer dişleri kaybetme riski ‘de artmaktadır ettik.

4) Eksik dişler NEDENİYLE alışılmış çiğneme düzeni de değişir. Sağlıklı Bir çiğneme Çift Taraflı olurken tek Taraflı çiğneme ile çene eklemlerinde ağrı, ses, kilitlenmeler oluşabilir.

5) Eksik diş Bölgesinde çiğneme fonksiyonu olmadigi Için çene kemiğinde rezorpsiyon dediğimiz incelme erimeler olmaktadır ettik.

6) Diş eksiklikleri AYRICA Diğer dişlerin aralarının açılmasına ziyaretinde dişlerin orta hattı ile yüzün orta hattı Arasında uyumsuzluğa ziyaretinde asimetrik görünüme yol açabilir.

7) Eksik diş NEDENİYLE Yeterince çiğnenmeyen A.Ş. öğütülmeyen besinler, bütün Olarak yutulduğunda hazımsızlık, şişkinlik ayrıcagastrit ülser gibi mide problemlerine yol açabilir ettik.

8) Eksik diş nedeniyle iyi çiğnenmeden yutulan yiyecekler kilo Alimina sebep Olabilir.