İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Salebin Faydaları Nelerdir?

Soğuk kış aylarında en çok tercih edilen içecekler arasında salep bulunur. Salebin çok fazla faydası bulunmaktadır, hadi hep birlikte bu faydaları öğrenelim.

Yıllar yıllar öncesiydi belki de kış ayı geldiği zaman özellikle de kar yağdığında sokakta akşam karanlığında bir ses duyulurdu “Salep, salep” diye işte bu sesten ben çok korkardım. O sesi duyduğum zaman içim ürperir salep nasıl bir şey acaba diye merak ederdim. Hiçte almamıştık, camdan bile bakamazdım korkumdan. Şimdi ise marketler de bile salep satılıyor. O gece karanlıkta sokakta bağırarak sattığı şeyi şimdi marketlerden kolaylıkla satın alabiliyorsunuz…

salep nedir

Zaman nasıl da çok hızlı geçiyor değil mi? Daha yıllar öncesinde sokakta satılan salep şimdi market raflarında yerini almış. Salep deyipte geçmemek gerekiyormuş. Çok fazla faydası bulunuyormuş. Tarçının eklenmesiyle beraber ne kadar da güzel oluyor değil mi tadı? Zaten tarçının da çok fazla faydaları bulunuyor, iki yararlı ürün birleşince değmeyin keyfimize. Peki faydaları nelermiş?

  • Salep, kabızlığı önlüyor,
  • Kadınların adet dönemlerini düzene sokuyor,
  • Bağsura çok iyi geliyor,
  • Öksürükte ve bronşitte boğazları yumuşattığı için çok faydalı,
  • Cinsel gücü arttırıyor,
  • İştah açıyor ve zihni güçlendirir.

Böyle faydalı bir ürün içilmesinde ne yapılsın? Havalar soğudu ve çoğu kişi öksürüp hapşuruyor bence sizde evinizde salep bulundurun ve üzerine tarçın dökerek günde iki kere için. Doğal bir ilaç geçekten. Denemenizde fayda var. Eğer canınız çektiyse lütfen hemen en yakın markete gidin ve alın . Benim için de için lütfen .

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın