İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hastane Odası Süsleme

Aylar öncesinden hazırlıklara başlanılmış ve standart olan mavi renkten farklı olarak acaba neler yapabiliriz? diye düşünmeye başlamıştık. Kapı süsümüz nasıl olacak, ikramlarımız ve bunun gibi bir sürü şeyi düşünmeye başlamıştık ve artık ismimize uygun olsun diye Siyah-Beyazı tercih ettik. Neler yaptık neler …

Hastaneye her gidişimizde odaları gezdik ve fikir olsun diye baktık. Sizlere de tavsiye ediyoruz tabi ki. Doğum yapacağınız hastanenin odaları gerçekten çok önemli. Özellikle de sizler süsleme yapıyorsanız kullanacağınız masadan odanın şekline kadar her şey çok önemli. Bizim odalarda yuvarlak masa bulunuyordu. Annem sağ olsun dikiş konusunda bize çok yardımcı oldu. Siyah beyaz tül aldım, masa ve bebek yatağı için tülden örtü dikti. Çok şatafatlı şeyler istemediğim için sade olsun dedik. Aynalı süslemelerden de kaçındık, aslında çok güzeller ama İpek yüzünden belki de bazı şeylere dur dedik. Cimcime sağ olsun çok fazla kıskançlık gösterdiği için ondan gizli yaptık bazı şeyleri.

Konuşma balonları hazırladım yine ,Kartal Doğdu İpek Abla Oldu , Hoş geldin Kartal… gibi. Bunlarla fotoğraf çekildik mi hiç hatırlamıyorum . Siyah puantiyeli yaptım ve çok güzel oldu. Bazen kolay şeyler güzel ve anlamlı olabiliyor, sizler de kendiniz konuşma balonları oluşturabilirsiniz, cimcimenin doğum gününde bunun üzerine yazımızı yazmıştık, tık tık lütfen.

İkramlar ,gelecek olan misafirlerimize neler verecektik onlarda çok önemliydi. Kardeşimin ve abimin eşi tatlı kurabiyeler yaptılar ve masamızda yer aldı. Onlarda siyah beyazdı. Görümcem çikolatalarımızı ve çocuklar için şekerler yaptırmıştı. Çalıştığı için gelemedi doğuma ama yaptıklarını daha önceden göndermişti sağ olsun. Uzakta olmak bazen bu kadar kötü olabiliyor. Sağ olsun düşünmüş uzakta da olsa yanımızda olmaya çalıştı. Diğer görümcem takı yastığımızı yapmıştı , el emeği göz nuruydu her şeyimiz. Minik Kartal için herkes seferber olmuş ve doğuma hazırlık için elinden gelenin en güzelini yapmıştı.

Misafirlerimize Kartal ve İpekten hatıra olsun diye ben lokum külahları yaptım, küçük yengemizde buzdolabı süsü yaptırmıştı, minik siyah beyaz puantiyeli çantalarımıza hediyelerimizi koyduk gelen misafirlerimize verdik. Hastane de odamıza girmeyen hemşire kalmadı, kapı süsümüzü gören aaa gerçekten de Kartalmış, her şey nasılda güzel olmuş, siyah beyaz baksanıza diye konuşuyordu. Peki kapı süsümüz nasıldı? Madem herkes bu kadar beğendi nasıl yapmıştık?

Artık bütün hazırlıklar bitti derken eee kapı süsümüz nasıl olacak diye konuşurken abim, bence bir forma alın ve arkasına KARTAL yazdırın, daha sonrada kullanır , hem de değişik olur dedi. Evet süper olur dedik ve Adidastan hemen formamızı aldık ve arkasına ismini yazdırdık tabi cimcimenin formasına da ismi yazıldı. Odamızda cimcimceye de bir köşe yapıldı tabi ki. Pembelerle süslenmiş bir bölüm. Ona yapmasaydık durum kötü olacaktı orası kesin. Hatta kardeşinden sana hediyeler gelmiş dedik ve çok mutlu oldu. Sizlerde mutlaka çocuğunuz için bir bölüm hazırlayın. O çok farklı duygular yaşıyor, onun sevgisi, heyecanı çok farklı.

Bu arada odamız süslenirken ben daha doğuma girmemiştim. Odam bitti baktım kapı açıldı hadi hazır mıyız dediler ve götürdüler. Nasıl güzel bir gündü. Doğumhane de yaşadıklarımı asla unutamam onları da anlatacağım sizlere. Doğum gerçekten ikinci bir gelişim, dünyaya geliş, nefes alabilme, sevinme, mutluluk. Allah isteyen herkese evlat sahibi olmayı nasip etsin. Sağlık, mutluluk, huzur ve nice güzel seneler nasip etsin.

Hastane odasını süsleme işine girdiğiniz zaman neler var neler tabi, bizim ki çok sade oldu ama çok güzel oldu. Biz bu günü asla unutmayacağız. Sizler de kendiniz çok güzel şeyler yapabilirsiniz, organizasyon şirketlerine gidip tamam güzel şeyler çıkarabilirsiniz ama sizler de kendiniz bir şeyler üretebilirsiniz, bizden söylemesi.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın